Abp Grzegorz Ryś – Jeden, święty, powszechny, apostolski. Spotkania z historią Kościoła

Abp Grzegorz Ryś jest znany z tego, że nie zadowalają go łatwe diagnozy, ale potrafi sięgać głębiej. Jest mistrzem stawiania trafnych pytań i wydobywania ukrytych znaczeń z pozornie banalnych faktów. Pisze w sposób prosty, ale pozbawiony uproszczeń.

Abp Grzegorz Ryś - Jeden, święty, powszechny, apostolski. Spotkania z historią Kościoła – Monitor Rynkowy

Do historii Kościoła autor podchodzi z podwójną pasją, łącząc perspektywę wiary z fascynacjami naukowymi. Poznajemy jego spojrzenie na zjawiska, które ukształtowały dzisiejszy Kościół – także te trudne i kontrowersyjne, a czasem niesłusznie zapomniane.

Książka ta powstawała 30 lat. Obecne wydanie poszerzyliśmy o wykłady z lat 2016–2021. Stanowi ona jedyną tak szeroką prezentację historycznego dorobku arcybiskupa, który proponuje unikatowe spojrzenie na średniowiecze. Zaprasza do spotkania nie z dziejami instytucji i struktur, ale z christianitas – społecznością kulturową zbudowaną wokół chrześcijaństwa. Niezwykli bohaterowie, pasjonujące wydarzenia. Umysł i dusza człowieka średniowiecznego.

Grzegorz Ryś (ur. 1964) – arcybiskup metropolita łódzki, wcześniej biskup pomocniczy krakowski. Doktor habilitowany nauk humanistycznych, specjalizuje się w historii Kościoła. Był m.in. dyrektorem Archiwum Metropolitalnego na Wawelu, kierownikiem Katedry Historii Kościoła w Średniowieczu oraz Katedry Historii Starożytnej i Średniowiecznej na UPJP2. Jak sam podkreśla, zajmowanie się historią bardzo pomaga mu w duszpasterstwie.

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/jeden-swiety-powszechny-apostolski-spotkania-z-historia-kosciola-2022-rys-grzegorz-222763?query=jeden%20%C5%9Bwi%C4%99ty

Podziel się:

Nastepne

Hamowanie gospodarki przekłada się na spadki na giełdach

pon. maj 30 , 2022
Rynki kapitałowe na razie nie mogą zaliczyć roku 2022 do udanych. Po covidowej zapaści i późniejszym bardzo silnym odbiciu mamy do czynienia z mocnymi spadkami, a analitycy spierają się o to, czy można już mówić o bessie, czy to wciąż tylko mocna korekta. Jednocześnie wysoka inflacja i nieznany poziom, do jakiego dojdą stopy procentowe oraz wojna w Ukrainie, wprowadzają element niepewności, co sprawia, że inwestorzy kierują się w stronę gotówki. Z drugiej strony przecena może być okazją do tanich […]
Hamowanie gospodarki przekłada się na spadki na giełdach – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie