Adam Kay – Twoja anatomia

Ludzkie ciało bywa niesamowite, fascynujące i… bardzo dziwne. Twoje ciało jest dziwne. Moje ciało jest dziwne. A ciało twojego nauczyciela matematyki jest jeszcze dziwniejsze.

Kiedy dostajesz nową zabawkę, ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę, jest czytanie instrukcji obsługi – chcesz od razu przejść do rzeczy. Podobnie jest z twoim ciałem. Korzystasz z niego już od wielu lat, a założę się, że nie znasz połowy jego funkcji. Wreszcie nadszedł czas, żeby otworzyć instrukcję.

„Twoja anatomia” zabierze cię na wycieczkę w głąb ciała. Zwiedzisz każdy organ z osobna. Ale bez paniki. Nie musisz wkładać kaloszy i wodoodpornej kurtki, wskakiwać do maszyny pomniejszającej i przemierzać kilometrów jelit.

Odkryjesz zadziwiające sekrety ludzkiego ciała. Dowiesz się na przykład, że twój mózg nie czuje bólu. Można by wziąć duży patyk i walić nim z całej siły po obu półkulach, a twój mózg niczego by nie poczuł (ale proszę, nie funduj mu takich atrakcji!). Twoje serce wcale nie jest różowe i wcale nie ma kształtu serca. Dziennie przepompowuje tyle krwi, że wystarczyłoby jej do napełnienia dziewięćdziesięciu wanien (uch, dość odrażający widok). Z kolei twoje płuca codziennie wydychają tyle powietrza, że można by nim nadmuchać tysiąc balonów. Ale kto potrzebuje aż tysiąca balonów na swoje urodziny?

Ta książka odpowiada na ważne pytania, takie jak:

  • Czy jedzenie kóz z nosa jest bezpieczne?
  • Ile czasu tracisz, siedząc w toalecie?
  • Dlaczego w twoich rzęsach mieszkają obleśne żyjątka? (Bardzo mi przykro, ale to prawda).

Usiądź wygodnie, załóż gumowe rękawiczki i pozwól się zabrać w smrodliwą i lepką podróż po twoich wnętrznościach.

Oto „Twoja anatomia*”!

(* To takie mądre słowo, które oznacza budowę ciała. Widzisz, już wiesz coś nowego!)

Wydawnictwo Insignis poleca zakup książki: https://bit.ly/twoja-anatomia

Podziel się:

Nastepne

Parlament Europejski ogłosił finalistów Nagrody im. Sacharowa 2021

pon. paź 18 , 2021
Afgańskie kobiety, boliwijska polityk Jeanine Anez i rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny to finaliści przyznawanej przez Parlament Europejski Nagrody im. Sacharowa 2021 za wolność myśli. Nagroda im. Sacharowa za wolność myśli jest przyznawana co roku osobom i organizacjom broniącym praw człowieka i podstawowych wolności od 1988 roku. Nazwano ją na cześć sowieckiego fizyka i dysydenta politycznego Andrieja Sacharowa. Nagroda pieniężna wynosi 50 tys. euro. W 2020 r. nagroda została przyznana białoruskiej […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie