Adam Szulc – Następny proszę! Fryzjer męski

Nowa książka najpopularniejszego barbera w Polsce.

W pierwszej części znajdziemy w niej barwny życiorys autora – fryzjera i muzyka, perfekcyjnie władającego brzytwą i werblem. A dalej potężny rozdział o amerykańskich barber shopach – ich powstaniu, rozkwicie, przyczynach upadku i powolnym renesansie. Opowieść ma mocny rys historyczny.

Dalej: życiorysy emerytowanych (choć często wciąż pracujących) fryzjerów męskich z dziewięciu krajów z całego świata – Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec, Turcji, Anglii i innych.

Poruszające historie barberów o miłości do zawodu, o tym jak było, o tym co sprawia, że ta robota to całe życie, a całe życie to ta robota…. W tym rozmowa, jaką przeprowadził ze 108-letnim maestro Antonio Mancinellim, uznanym przez księgę Guinessa na najstarszego barbera.

Znakomity jest także rozdział o pop kulturze przenikającej się z fryzjerstwem męskim – polityka, filmy, idole. A w drugiej części kolejna dawka kilkudziesięciu opisanych fryzur – ich historia, pochodzenie, zastosowanie – niektóre naprawdę zadziwiają!

Książka fascynująco ilustrowana. Fryzjerski komiks!

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/nastepny-prosze-fryzjer-meski.html

Podziel się:

Nastepne

Odkrycie Polaków zrewolucjonizuje leczenie raka. Pierwsze selektywnie działające leki mogą się pojawić już za pięć lat

śr. wrz 9 , 2020
Opracowany przez polskich epigenetyków mechanizm pozwoli na dostarczanie leków bezpośrednio do komórek rakowych. Dzięki temu chorzy będą mogli być leczeni skuteczniej, z użyciem większych niż dotychczas dawek leków. To innowacyjne rozwiązanie na skalę światową. Pierwsze preparaty o selektywnym działaniu wykorzystujące tę metodę mogą się pojawić na rynku już za pięć lat. Start-up szuka jednak finansowania, żeby móc uruchomić badania kliniczne za półtora roku. – Największym problemem w chemioterapii nowotworowej jest problem braku selektywności. Kiedy […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie