Andrew Morton – Diana. Jej historia

Historia kobiety, która nadała ludzką twarz rodzinie królewskiej i zapłaciła za to najwyższą cenę.

Księżna Diana, będąca ikoną za życia i legendą po śmierci, nie przestaje fascynować. Ta przełomowa biografia nazwana „najdłuższym pozwem rozwodowym w historii” została napisana we współpracy z samą księżną i przy wsparciu jej przyjaciół. Porywający reportaż stał się wyjątkową klasyką literacką nie tylko ze względu na kontrowersyjną treść, lecz także z powodu potajemnego zaangażowania Diany w jego wydanie.

Nigdy wcześniej żaden członek rodziny królewskiej nie mówił w tak surowy, nieupiększony sposób o swoim nieszczęśliwym małżeństwie, relacji z królową, wyjątkowym życiu w domu Windsorów, nadziejach, obawach i marzeniach.

Dwadzieścia pięć lat później Morton powraca do tajnych taśm, które nagrał z księżną, i ujawnia nowe, zaskakujące spojrzenie na jej życie i osobowość. W tym rozszerzonym wydaniu biograf analizuje długoterminowe dziedzictwo Diany – kobiety, która ożywiła rodzinę królewską, nadając jej bardziej emocjonalną, ludzką twarz, a tym samym pomagając jej wejść w XXI wiek.

Morton bada także także wpływ, jaki poprzednia edycja książki wywarła na opinię publiczną, na zawsze zmieniając jej postrzeganie monarchii brytyjskiej. „Diana. Jej historia” jest książką najbliższą jej autobiografii, jaka kiedykolwiek powstanie.

Andrew Morton jest jednym z najbardziej znanych biografów na świecie, czołowym autorytetem w dziedzinie współczesnych celebrytów i rodzin królewskich.

Wydawnictwo Marginesy poleca zakup książki: https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133431/diana-jej-historia

Podziel się:

Nastepne

„Energetyk” dba o mieszkańców

czw. lis 18 , 2021
Spółdzielczość mieszkaniowa w Polsce stoi na coraz wyższym poziomie, choć od jej liderów oczekuje się więcej. O łączeniu ideałów spółdzielczości z wymaganiami współczesnego mieszkania rozmawiamy z Marią Nowak, prezes SML-W „Energetyk” we Wrocławiu Jak „Energetyk” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców?Przede wszystkim tak, żeby zmaksymalizować ich satysfakcję. Stawiamy na energooszczędność i zwiększanie wartości mieszkań. Jesteśmy dumnym właścicielem białych certyfikatów na kwotę przekraczającą milion zł, czyli odzyskaliśmy znaczną część środków poniesionych na inwestycje […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie