Andrzej Meller, Eleonora Meller – Kamperem do Kabulu

Andrzej, były korespondent wojenny, zawsze marzył o tym, żeby pokazać żonie Afganistan, kraj groźny i piękny, niepodobny do żadnego innego. Ela, szamańska dusza, miłośniczka gongów i leczniczych ziół, nie była pewna, czy jest gotowa na tak niebezpieczną podróż.

Andrzej Meller, Eleonora Meller - Kamperem do Kabulu – Monitor Rynkowy

Pewnego dnia pakują się do starego mercedesa MB 100 i ruszają dawnym jedwabnym szlakiem, który w latach 70. przemierzały kolorowe autobusy pełne dzieci kwiatów głodnych przygód, narkotyków i wolnej miłości.

Andrzej Meller, Eleonora Meller - Kamperem do Kabulu – Monitor Rynkowy

Autorzy chcą zobaczyć nigdy niezdobytą przez obce wojska dolinę Pandższiru i Bamian, buddyjskie sanktuarium zniszczone przez islamskich radykałów. Odnaleźć dawnych przyjaciół, których Andrzej poznał podczas reporterskich wypraw do strefy wojny. Ale najpierw będą musieli pokonać przyprawiające o zawroty głowy serpentyny w górach Armenii i przeprawić się przez granice, na których każdy obcy witany jest z podejrzliwością.

Andrzej Meller, Eleonora Meller - Kamperem do Kabulu – Monitor Rynkowy

Kto ich ugości, a kto będzie chciał oszukać? Czy stary szaman pomoże Eli pozbyć się lęku wysokości? Co zrobią, gdy na górskiej drodze hamulce w kamperze odmówią posłuszeństwa?

Andrzej Meller, Eleonora Meller - Kamperem do Kabulu – Monitor Rynkowy

A przede wszystkim: czy zdążą dotrzeć do Kabulu, zanim zajmą go talibowie?

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/kamperem-do-kabulu-hippisowskim-szlakiem-przez-turcje-gruzje-armenie-iran-i-afganistan-andrzej-meller-eleonora-meller-222754?query=kamperem%20do

Podziel się:

Nastepne

Tom Shone - Tarantino. Nieprzewidywalny geniusz

pon. cze 20 , 2022
W młodości Quentin Tarantino był zwykłym, nierzucającym się w oczy pracownikiem wypożyczalni kaset wideo i nic nie wskazywało na to, że stanie się ikoną amerykańskiej popkultury. Dziś lubi szokować przemocą na ekranie, ma bzika na punkcie wizualnej precyzji, a także kocha igrać z przyzwyczajeniami widzów, dzięki czemu przyciąga do kin zarówno tłumy zapalonych fanów, jak i grono zagorzałych krytyków. Uwielbiany i znienawidzony jednocześnie. Obok jego filmów nie można przejść obojętnie. […]
Tom Shone - Tarantino. Nieprzewidywalny geniusz – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie