Warning: sprintf(): Too few arguments in /usr/home/PubliCityMG/domains/monitorrynkowy.pl/public_html/wp-content/themes/default-mag-pro/assets/libraries/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

Audyty mogą zredukować koszty operacyjne

Grupa EnMS od ponad 10 lat pomaga przedsiębiorcom w podnoszeniu efektywności energetycznej, a przez to w realnej redukcji kosztów operacyjnych. Jej działania mogą przyczynić się do optymalizacji parametrów pracy.


Doskonalenie parametrów pracy to jeden z najtańszych sposobów poprawy efektywności energetycznej, gdzie prosty okres zwrotu z towarzyszących inwestycji wynosi zwykle poniżej jednego roku. W tym obszarze czasami wymagana jest wymiana nieprawidłowo dobranych urządzeń, takich jak pompy czy napędy, ale zazwyczaj wystarczająca jest ich regulacja lub modernizacja.

– Nasi klienci oszczędzają energię dzięki przeprowadzonym modernizacjom w obszarze transformatorów, kotłowni, dystrybucji ciepła, sieci sprężonego powietrza, instalacji pary czy urządzeń chłodniczych. W przypadku niektórych firm okazuje się, że również w obszarze HVAC istnieje spory potencjał do zmniejszenia zużycia energii poprzez regulację – mówi Marcin Trojnacki, prezes zarządu EnMS Polska Sp. z o.o.

Z raportu z przeprowadzonego audytu firmy często dowiadują się, że ich instalacje pracują według parametrów, które znacznie odbiegają od optymalnych dla wykorzystywanych w nich maszyn i urządzeń. Z tego względu generują straty energii, które często mogą być wyeliminowane przy niskim nakładzie kosztowym.

Mimo, iż wymóg ustawowy związany z audytem energetycznym przedsiębiorstwa dotyczy tylko dużych spółek, to także mniejsi przedsiębiorcy mogą uzyskać korzyść finansową. Wystarczy podjąć działania wynikające z przedstawionej w raporcie analizy systemu zakupów mediów energetycznych wraz z analizą doboru taryf i parametrów umownych.

– Nasi klienci po przeprowadzeniu audytu energetycznego wielokrotnie decydują się na dodatkowy audyt wybranych przedsięwzięć, służących poprawie efektywności energetycznej – wyjaśnia Marcin Trojnacki. – Dzięki temu, poza oszczędnością energii, zyskują na świadectwach efektywności energetycznej, które są potwierdzeniem zaoszczędzonej ilości energii i mogą być sprzedane na Towarowej Giełdzie Energii. 

Nowością w firmie jest wprowadzony niedawno system Energy Optima Direct 2.0. Prezentuje on innowacyjne podejście do klientów oraz realizacji instalatorskich i budowlanych.

– Stworzyliśmy nowoczesne centrum zarządzania relacjami z klientem oraz wykonywania usług. Większość procesów realizujemy w formule direct oraz online, dzięki czemu najlepsi eksperci na rynku realizują usługi w atrakcyjnych cenach – tłumaczy Marcin Trojnacki.

Grupa EnMS zrealizowała ponad 600 przedsięwzięć, które przyniosły szacunkową oszczędność energii na poziomie 32,6 tys. ton oleju ekwiwalentnego. Najwięcej oszczędności wygenerowały działania związane z odzyskiem ciepła procesowego oraz inwestycje w kogenerację i poligenerację energii użytkowej.

Adrian Morel

Podziel się:

Nastepne

Naukowcy opracowali urządzenie do noszenia umożliwiające komunikowanie się osobom z paraliżem twarzy. Sprawdzi też skuteczność leczenia

śr. paź 28 , 2020
[DEPESZA] Stwardnienie zanikowe to choroba, która prowadzi do zaniku mięśni, także tych, które pozwalają mówić. Szacuje się, że nawet 75 proc. osób, u których zdiagnozowano ALS, będzie potrzebować jakiejś formy pomocy, aby skutecznie się komunikować. Naukowcy z MIT stworzyli niewidoczny czujnik dla chorych, który przymocowany do twarzy mierzy drobne ruchy, takie jak drganie lub uśmiech. W ten sposób pacjenci mogą przekazywać emocje. Stwardnienie zanikowe boczne (ALS) to choroba, która prowadzi do zaniku mięśni, […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie