Benedykt XVI – Wiara, nadzieja, miłość. Przewodnik po życiu chrześcijańskim

Potrzebujemy małych i większych nadziei, które dzień po dniu podtrzymują nas w drodze. Wierzyć to nic innego, jak w nocy świata dotknąć ręki Boga. Cierpliwość jest codzienną formą miłości.

Benedykt XVI - Wiara, nadzieja, miłość. Przewodnik po życiu chrześcijańskim – Monitor Rynkowy

Kto z nas nie słyszał kiedyś tych słów? Głębia, prostota, jasność myśli, pokorne szukanie prawdy – to dzięki tym cechom Benedykt XVI pozostaje dla wiernych na całym świecie wielkim nauczycielem chrześcijańskiego życia. W 95. rocznicę swoich urodzin, 17 lat po wyborze na stolicę Piotrową, a 9 lat po zaskakującej abdykacji papież emeryt wciąż jest kochany, słuchany i czytany – również nad Wisłą.

Książka ta jest niezwykłym prezentem dla czytelnika: to wybór najważniejszych tekstów Benedykta XVI poświęconych wierze, nadziei i miłości – wartościom, które Ratzinger postawił w centrum swojego nauczania. Małe, ale skondensowane dawki – idealne do codziennego rozważania – układają się w mozaikę wskazówek i inspiracji pomocnych dla każdego.

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/wiara-nadzieja-milosc-przewodnik-po-zyciu-chrzescijanskim-benedykt-xvi-220589?query=wiara%20nadze

Podziel się:

Nastepne

Meg Mason - Smutek i rozkosz

wt. kwi 19 , 2022
Powieść dla wszystkich, którzy czują, że coś jest z nimi nie tak. Literackie wydarzenie dla fanów „Normalnych ludzi” i „Fleabag”. To jest opowieść o Marcie. Ale mogłaby być o każdym z nas. Odkąd sięga pamięcią, Martha czuła, że coś jest z nią nie w porządku. Wszyscy mówili jej: „Weź się w garść”. Próbowała. Naprawdę wolałaby żyć tak jak inni. Ale przez większość czasu głównie chciało jej się wyć. Albo schować. […]
Meg Mason - Smutek i rozkosz – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie