Bill Eddy – 5 typów osobowości, które mogą zniszczyć ci życie

Znasz kogoś, kto ma ekstremalne wahania nastrojów? Kogoś, kto we wszystkim węszy spisek lub kto ciągle skłóca ludzi? Kogoś, kto wini innych za swoje problemy?

Może to być twój szef, kolega z pracy, członek rodziny. Jeśli do tego ma tendencję do wysoko konfliktowych zachowań – UWAŻAJ! Niektórzy problematyczni ludzie nie są jedynie trudni w obejściu – są wręcz niebezpieczni.

Gdy wysoko konfliktowa osoba cierpi na jedno z pięciu zaburzeń osobowości – typ borderline, narcystyczny, paranoidalny, antyspołeczny lub histrioniczny – potrafi dawać się ponieść silnym emocjom lub wybuchać gniewem i być agresywna. A gdy już znajdziesz się na jej celowniku, zerwanie relacji może być bardzo trudne.

Istnieją jednak sposoby, by się przed tym uchronić. Wykorzystując metody rozwiązywania konfliktów oparte na empatii, Bill Eddy – prawnik i terapeuta z ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu mediacji – nauczy cię, jak:

  • zauważyć charakterystyczne oznaki pięciu wysoko konfliktowych osobowości, zarówno u innych, jak i u siebie;
  • radzić sobie w relacjach z wysoko konfliktowymi osobami w pracy i w życiu prywatnym;
  • bezpiecznie unikać groźnych i stresujących interakcji z wysoko konfliktowymi osobami lub kończyć z nimi relacje.

Bill Eddy – to prawnik oraz wybitny specjalista z dziedziny psychologii i mediacji. Twórca poradników psychologicznych i bloga „Psychology Today”, odwiedzanego przez ponad 3,5 miliona użytkowników rocznie. Na przykładach doradza, jak zidentyfikować toksycznych ludzi i radzić sobie z wysoko konfliktowymi osobowościami. Doświadczenie wyniesione z sali sądowej przekłada na codzienne życie, w prosty sposób tłumacząc złożone mechanizmy psychologiczne.

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/5-typow-osobowosci-ktore-moga-zniszczyc-ci-zycie-bill-eddy-205924?query=5%20typ

Podziel się:

Nastepne

Prawnicy zwracają uwagę na konflikt interesów w sądowych procesach frankowych

śr. wrz 8 , 2021
Prawie 60 proc. społeczeństwa uważa, że sędziowie, którzy sami mają kredyty we frankach szwajcarskich, nie powinni orzekać w sprawach frankowiczów, a 51 proc. jest zdania, że powinni oni zostać odsunięci od orzekania w tych kwestiach – wynika z czerwcowego badania Centrum Badania Opinii Publicznej Ipsos o Fundacji Laboratorium Prawa i Gospodarki. To tylko przykład konfliktu interesów w procesie stosowania prawa, o których coraz częściej alarmują eksperci. – Dobrym krokiem byłoby zwrócenie się z zaproszeniem do instytucji publicznych i organizacji pozarządowych o zainicjowanie […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie