Chrisanna Northrup, Pepper Schwartz, James Witte – Czy to normalne? Seks, związki i statystyka

Czy to normalne, że partnerzy w długoletnich związkach przestają się całować? Czy pary, które połączyła miłość od pierwszego wejrzenia, mają większe szanse na szczęśliwe życie? Czy wspólne poglądy na sprawy społeczne lub polityczne umocnią wasz związek czy też osłabią? Na te i na wiele innych pytań znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi w książce Czy to normalne? Seks, związki i statystyka, która obali wiele zakorzenionych mitów. W końcu się dowiemy, jak wypadamy w porównaniu z innymi.

Pomysł napisania książki Czy to normalne? pojawił się podczas kryzysu małżeńskiego autorki, bizneswoman Chrisanny Northrup. Kiedy zaczęła czuć znużenie w małżeństwie, postanowiła sprawdzić, jak jest u innych par i jak inni widzą to, co jej i jej mężowi wydaje się być „normalne”. Zaprosiła do współpracy dwoje czołowych amerykańskich ekspertów – badaczkę relacji międzyludzkich dr Pepper Schwartz i socjologa dr. Jamesa Witte’a. Dane do Badania Normalności zostały uzyskane dzięki badaniu online, stworzonemu na podstawie zgromadzonych pytań dotyczących najskrytszych mechanizmów funkcjonowania związków.

W pierwszym etapie badań ponad 70 000 osób z całego świata odpowiedziało na tę wyjątkowo wszechstronną ankietę autorów książki, dostarczając nam wiedzy o tym, czym jest normalność w związkach. Badacze otrzymali pełen obraz życia współczesnych par. Uwzględniając wiele zmiennych – wiek, płeć, różnice rasowe i geograficzne oraz preferencje seksualne – autorzy wyciągnęli ciekawe wnioski i udzielili odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Jak upływ czasu zmienia namiętność w związku? Jakie są potrzeby seksualne par i ich fantazje? Czy posiadanie dzieci zbliża partnerów, czy oddala od siebie? Co wywołuje konflikty w małżeństwie i które nawyki doprowadzają partnerów do szału? I czy na całym świecie wszyscy mają tak samo?

Książka zawiera także wiele nieoczywistych odkryć, takich jak najpopularniejsze pozycje seksualne, średnią liczbę pocałunków czy typowe kłamstwa serwowane drugiej połowie. Warto zaznaczyć, że badania dotyczą zarówno par szczęśliwych, jak i tych, które za takie się nie uważają.

Autorzy głęboko wnikają w sprawy związane z intymnością na każdym etapie związku. Od początku znajomości, przez wspólne życie i utrzymanie relacji po problemy związane z jego rozpadem. Książka Czy to normalne? jest zbiorem zaskakujących informacji dotyczących wszystkich aspektów życia w związku: od fascynacji, seksualności, rodzicielstwa, przyjaźni, niewierności, kłamstw i skrywanych tajemnic po pracę i zobowiązania finansowe. Dane statystyczne przeplatają się z ciekawymi spostrzeżeniami, co czyni z tej książki jeden z najbardziej odkrywczych poradników na temat budowania szczęśliwych relacji.

Czy to normalne? Seks, związki i statystyka to nie tylko podpatrywanie intymnych szczegółów z sypialni współczesnych par. To również praktyczny poradnik – z zadaniami i ćwiczeniami – który pozwoli poprawić relacje, zerwać z rutyną w związku, przerwie cykl rozczarowań i zapewni satysfakcjonujące i szczęśliwe życie. Rozwiązania bywają zaskakująco proste. Niewątpliwie książka ta stanowi punkt zwrotny w literaturze poświęconej życiu w dwoje. Jesteś ciekawy, jak wygląda twój związek na tle reszty świata?

Wydawnictwo Kompania Mediowa poleca zakup książki: https://www.empik.com/czy-to-normalne-seks-zwiazki-i-statystyka-northrup-christiane-schwartz-pepper-witte-james,p1256547431,ksiazka-p

Podziel się:

Nastepne

Port Gdynia w trosce o środowisko

pon. lut 1 , 2021
W środę 27 stycznia 2021 r. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. złożył wniosek do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku, o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji pt. „Budowa Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia. To ważna chwila w tej  kluczowej inwestycji dla rozwoju Portu Gdynia i regionu.  W trosce o  dobro środowiska naturalnego i mieszkańców miasta Gdyni,  władze Portu przeprowadziły szereg  analiz i badań mających na celu zbadanie potencjalnego oddziaływania inwestycji na […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie