Daniel Kanehman, Olivier Sibony, Cass R. Sunstein – Szum, czyli skąd się biorą błędy w naszych decyzjach

Najnowsza książka uznanego psychologa, jednego z najwybitniejszych myślicieli współczesności Daniela Kahnemana (m.in. autora bestselleru “Pułapki myślenia”), który wraz z uznanymi naukowcami Olivierem Sibonym i Cassem R. Sunsteinem podejmuje temat szumu, czyli rozbieżności w osądach.

Daniel Kanehman, Olivier Sibony, Cass R. Sunstein - Szum, czyli skąd się biorą błędy w naszych decyzjach – Monitor Rynkowy

Autorzy z jednej strony analizują pojęcie tendencyjności, a z drugiej szumu, który wpływa na rozbieżności w decyzjach fachowców rozpatrujących oddzielnie te same sprawy. Pokazują szkodliwe skutki szumu na różnych polach: w medycynie, prawie, prognozach ekonomicznych, kryminalistyce, decyzjach bankowych, ochronie dzieci, recenzjach występów, doborze pracowników.

Daniel Kanehman, Olivier Sibony, Cass R. Sunstein - Szum, czyli skąd się biorą błędy w naszych decyzjach – Monitor Rynkowy

Gdziekolwiek jest osąd, tam jest szum. Jednak najczęściej ludzie i organizacje nie są tego świadomi. Zaniedbują szum. Dzięki prostym środkom zaradczym można zredukować zarówno szum, jak i stronniczość, a w efekcie podejmować lepsze decyzje.

Daniel Kanehman, Olivier Sibony, Cass R. Sunstein - Szum, czyli skąd się biorą błędy w naszych decyzjach – Monitor Rynkowy

Daniel Kahneman jest profesorem psychologii Uniwersytetu Princeton, a także laureatem Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii (2002). Otrzymał ją za swoje psychologiczne odkrycia, które podważyły model racjonalności ludzkich osądów i decyzji. Kahneman jest autorem około dwustu publikacji naukowych z ekonomii, psychologii i prawa, a także pogranicza tych dziedzin. Jego idee wywarły kolosalny wpływ m.in. na ekonomię, medycynę czy politykę.

Olivier Sibony jest cenionym profesorem, pisarzem oraz mówcą i autorem publikacji popularno-naukowej zatytułowanej Popełnisz koszmarny błąd! Na swoich wykładach przekazuje wiedzę z zakresu projektowania procesów decyzyjnych oraz odkrywa tajniki myślenia strategicznego. Zainteresowania badawcze Oliviera koncentrują się na poprawie jakości podejmowania decyzji poprzez zmniejszenie wpływu uprzedzeń behawioralnych. Olivier opiera się w swoich książkach na badaniach oraz na swoim doświadczeniu. Doradza liderom w podejmowaniu decyzji i planowaniu strategii operacyjnych. Często przemawia i przewodzi spotkaniom zarządów oraz działów kierowniczych. Pełni również funkcję członka rad doradczych i inwestycyjnych dużych korporacji.

Cass R. Sunstein jest obecnie profesorem Uniwersytetu Roberta Walmsleya na Harvardzie. Jest założycielem i dyrektorem Programu Ekonomii Behawioralnej i Polityki Publicznej na Harvard Law School. Autor setek artykułów i dziesiątek książek. Obecnie pracuje nad różnymi projektami dotyczącymi państwa regulacyjnego, fałszywych wiadomości czy wolności słowa. W 2018 roku otrzymał od rządu Norwegii Nagrodę Holberga, określaną czasem jako odpowiednik Nagrody Nobla w dziedzinie prawa i nauk humanistycznych.

Wydawnictwo Media Rodzina poleca zakup książki: https://www.mediarodzina.pl/produkt/szum/

Podziel się:

Nastepne

Innowacyjny system hamulca kolejowego 

pt. maj 13 , 2022
Zespół naukowców pod kierownictwem dr. inż. Damiana Goliwąsa z Centrum Pojazdów Szynowych Sieci Badawczej Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego, w ramach projektu pn.: „Prototyp systemu hamulca kolejowego dla maszyn drogowo-torowych ciągnących wagony”, realizuje pionierskie prace badawcze mające na celu opracowanie innowacyjnego systemu sterowania hamulcem kolejowym wagonów dołączonych do maszyny dwudrogowej. Projekt jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na maszyny dwudrogowe wyposażone w funkcję hamowania dołączonymi wagonami towarowymi wynikające z prowadzonych w […]
Innowacyjny system hamulca kolejowego  – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie