Daphne du Maurier – Ptaki i inne opowiadania

Sześć doskonałych literackich perełek, ukazujących pełen wachlarz umiejętności jednej z najważniejszych pisarek dwudziestego wieku.

Daphne du Maurier - Ptaki i inne opowiadania – Monitor Rynkowy

Opowiadanie tytułowe, „Ptaki”, zostało zekranizowane przez Alfreda Hitchcocka. Film do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych i najważniejszych thrillerów w historii kina.

Pięć innych mrożących krew w żyłach historii z tego zbioru oddaje poczucie wyobcowania ludzkiej jednostki i kpi z przekonania o dominacji człowieka nad światem przyrody.

Górski raj Monte Verita obiecuje nieśmiertelność, ale za straszliwą cenę; zaniedbywana żona po śmierci nawiedza męża pod postacią jabłoni; piękna markiza, nieświadoma dramatycznych konsekwencji, wdaje się w romans z fotografem; randka z bileterką prowadzi z kina prosto na cmentarz; pewna dziwna rodzina skrywa przerażającą tajemnicę.

W tych krótkich formach prozatorskich trudno o sceny przemocy czy akty okrucieństwa – to sugestywny nastrój i duszna atmosfera budują tu klimat niepokoju i grozy. „Ptaki” dowodzą niezbicie, że autorka jest prawdziwą wirtuozką wyobraźni.

Ptaki, klasyczny, uwielbiany przez kinomanów thriller Alfreda Hitchcocka, to zaledwie przedsmak mrocznej aury, spowijającej tytułowe opowiadanie tego zbioru, a także pozostałe zamieszczone w nim historie – historie złowieszcze i jednocześnie niepozbawione poczucia humoru. Subtelne, a zarazem pełne podskórnego napięcia…

Wydawnictwo Albatros poleca zakup książki: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/ptaki-i-inne-opowiadania/

Podziel się:

Nastepne

in Digital Marketing Conference już wkrótce!

wt. lut 14 , 2023
➜ Kiedy: 22-23 marca 2023➜ Gdzie: Warszawa lub online – do wyboru➜ Program& bilety:  www.indm.pl ➜ Prezent: na start bonus – wykłady z poprzedniej edycji Co dla Ciebie przygotowaliśmy: ✔ rozwiązania dla kont firmowych ✔  kolejna świetna agenda✔ wspólny trening – po każdym wykładzie razem ćwiczymy mkt  ✔ wspólne podejmowanie decyzji marketingowych na żywo ✔ praca z workbookiem- który będzie Twoim narzędziem, żeby jeszcze bardziej skorzystać z udziału w konferencji Od […]
in Digital Marketing Conference już wkrótce! – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie