Daron Acemoglu, James A. Robinson – Dlaczego narody przegrywają

Dlaczego niektóre narody są bogate, a inne biedne? Dlaczego tak je różnicują majętność i ubóstwo, zdrowie i choroba, dostatek i głód?

Błyskotliwa i niesłychanie inspirująca książka Acemoglu i Robinsona, światowych ekspertów problematyki rozwoju, wzywa do otrząśnięcia się ze złudzeń. Kraje wzrastają, kiedy budują sprzyjające rozwojowi instytucje polityczne i ekonomiczne, a upadają – często w spektakularny sposób – gdy instytucje te kostnieją lub przestają działać. Wówczas naród pogrąża się w zastoju i upadku.

Swoją argumentację autorzy wspierają niezwykle bogatym, zebranym w trakcie wieloletnich badań materiałem historycznym, sięgającym od cesarstwa rzymskiego, poprzez miasta-państwa Majów, średniowieczną Wenecję, Związek Sowiecki, Amerykę Łacińską, Anglię, Europę kontynentalną, aż po Stany Zjednoczone i Afrykę, i na tej podstawie budują nową teorię ekonomii politycznej, która podejmuje wielkie kwestie współczesne.

Dlaczego narody przegrywają to książka, która zmieni wasze spojrzenie na świat i sposób jego rozumienia.

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/dlaczego-narody-przegrywaja-wyd-2024.html

Podziel się:

Nastepne

Louie Stowell - Loki. Poradnik złego boga: jak wziąć na siebie winę

czw. maj 16 , 2024
Kontynuacja przygód Lokiego, uwięzionego na Ziemi w ciele jedenastolatka. Loki dostał kolejną szansę, aby udowodnić, że jest godny Asgardu. Jednak kiedy ginie ulubiony młotek Thora, wszyscy myślą, że to właśnie on za tym stoi. To takie niesprawiedliwe! Przecież teraz Loki jest dobry! Aby oczyścić swoje imię, Loki musi: Łatwe zadanie dla kogoś tak przystojnego i sprytnego jak Loki… Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/loki-poradnik-zlego-boga-jak-wziac-na-siebie-wine.html

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie