Daurrell Huff – Dlaczego statystyki kłamią

Zwięzła i przejrzysta analiza metod manipulacji statystykami, która wyjaśnia, dlaczego żyjemy w epoce terroru wszelkiej maści liczbowych zestawień.

Daurrell Huff - Dlaczego statystyki kłamią – Monitor Rynkowy

Jeśli chcesz przechytrzyć lisa, poznaj jego sztuczki — autor wyjaśnia dokładnie, jak to zrobić w swoim książkowym klasyku Dlaczego statystyki kłamią. Od podkręconych wykresów i tendencyjnych prób badawczych, po wprowadzające w błąd uśrednienia — istnieją niezliczone statystyczne tricki, po które sięgnąć może każdy, kto ma w tym jakiś interes lub produkt do sprzedania. Dzięki licznym przykładom i zabawnym ilustracjom żywy i wciągający elementarz Darrella Huffa prezentuje podstawowe zasady statystyki i wyjaśnia, w jaki sposób są one wykorzystywane do przedstawiania informacji w sposób nie do koń ca uczciwy.

Współcześnie, w naszym opartym na danych świecie, książka ta stała się jeszcze bardziej niezastąpiona niż w dniu pierwszej publikacji – sięgały po nią dotąd całe pokolenia czytelników, którzy nie chcieli dać się oszukać. Książka działa niczym kubeł zimnej wody wylany na głowy„zwykłych” ludzi nieprzywykłych do analizowania niekończącego się strumienia liczb płynących z reklam, serwisów telewizyjnych i internetowych.

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/dlaczego-statystyki-klamia.html

Podziel się:

Nastepne

Uniwersytety Europejskie rosną w siłę. Mają stworzyć realną konkurencję dla uczelni amerykańskich i chińskich

wt. sty 31 , 2023
Do końca stycznia uczelnie wyższe, które chcą się stać częścią sojuszy Uniwersytetów Europejskich – integralnej części programu Erasmus+ – mogą zgłaszać swoje aplikacje. Nabór ogłoszony w końcówce ubiegłego roku ma tym razem rekordowy, łączny budżet w wysokości 387,2 mln euro. – Uniwersytety Europejskie są na tyle świeżą inicjatywą, że trudno jest ocenić wszystkie zyski, jakie płyną z ich funkcjonowania dla europejskiego szkolnictwa wyższego. Rodzi się jednak pewien nowy twór, który moim zdaniem będzie w dużym stopniu wpływać na przyszłość europejskiego […]
Uniwersytety Europejskie rosną w siłę. Mają stworzyć realną konkurencję dla uczelni amerykańskich i chińskich – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie