Dr n. med. Aleksandra Rutkowska, Dr n. med. Aleksandra Olsson – Żyj bez toksyn

Czy wiesz, że chemia, której używasz podczas ścierania kurzu, drażni twoją skórę i układ oddechowy? Pojemniki, w których zamawiasz jedzenie, i te, w których je przechowujesz, wydzielają szkodliwe substancje, przenikające do twojego organizmu? A kosmetyki, płyny do płukania tkanin i odświeżacze powietrza wpływają na twoje samopoczucie i jakość snu?

Dr nauk medycznych, biotechnolog Aleksandra Rutkowska i dr nauk o zdrowiu, dietetyk kliniczny Aleksandra Olsson, przeprowadziły liczne badania naukowe, w których udowodniły, że domowa chemia i sztuczne substancje wokół nas mają realny wpływ na organizm. Zaburzają pracę hormonów, zwiększają ryzyko m.in. wystąpienia zaburzeń płodności, wad rozwojowych dzieci, otyłości i nowotworów, chorób układu sercowo-naczyniowego czy cukrzycy.

Możesz zadbać o siebie, zaczynając już dziś, dzięki banalnie prostym zmianom, które wprowadzisz od ręki. Nie tylko zadbasz o zdrowie i o czystą planetę dla przyszłych pokoleń, ale i zaoszczędzisz pieniądze w codziennym budżecie.

Ta książka podpowie ci, jak żyć zdrowiej, bardziej eko i less waste, bez wyrzeczeń i bez zbędnych wydatków. Zawiera praktyczne porady, których skuteczność została potwierdzona naukowo.

Z tego poradnika dowiesz się m.in. jak:

  • skutecznie dbać o swoją przestrzeń bez używania trujących substancji chemicznych,
  • przechowywać i przetwarzać żywność w sposób najbardziej przyjazny zdrowiu i środowisku,
  • zadbać o zdrowie swoich dzieci – od żywienia, przez akcesoria po zabawki,
  • dobierać kosmetyki tak, by chroniły, a nie uszkadzały skórę,
  • organizować życie codzienne, aby było zdrowsze, prostsze i bardziej naturalne.

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/zyj-bez-toksyn-jak-pozbyc-sie-szkodliwych-substancji-ze-swojej-codziennosci-olsson-aleksandra-rutkowska-aleksandra-190150?query=%C5%BCyj%20bez%20tok

Podziel się:

Nastepne

Europosłowie wezwali do wprowadzenia nowych zasad audytu i ochrony sygnalistów

śr. kw. 21 , 2021
Europosłowie z Komisji Gospodarczej i Monetarnej oraz z Komisji Prawnej omówili z ekspertami wnioski wypływające z upadku niemieckiego koncernu Wirecard i niedociągnięć w nadzorze spółki – poinformował w komunikacie Europarlament. Członkowie komisji wezwali m.in. do wprowadzenia nowych zasad audytu. Jak podał Europarlament, stronę ekspercką tworzyli dziennikarz śledczy “Financial Times” Dan McCrum, prof. z Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie Katja Langenbucher, rzecznik Niemieckiego Stowarzyszenia Ochrony Własności Papierów Wartościowych Daniela Bergdolt oraz członek […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie