Ekotechowa strefa współpracy z Ukrainą! Będą liczne spotkania z przedstawicielami miast i firm ukraińskich

W trakcie targów Ekotech, od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy. Swoją obecność zapowiedzieli włodarze ukraińskich miast i gmin z takich miejscowości jak Zwiagiel, Korostień, Połtawa, Uman oraz Bojarka. Rozmowy zaproszonych gości dotyczyć będą m.in. polskich doświadczeń w modernizacji miast, możliwości rozwoju miast ukraińskich oraz sposobów ewentualnej współpracy. 

Udział w targach to nie tylko okazja do promocji produktów i usług, ale również do wymiany doświadczeń, zbudowania trwałych relacji i nawiązania współpracy. To inspirujące spotkania, które umożliwiają poszerzanie horyzontów i wypracowanie nowoczesnych rozwiązań. Ekotech to doskonała sposobność do budowania sieci kontaktów między przedstawicielami różnych jednostek administracyjnych także na arenie międzynarodowej. To także okazja do omówienia potencjalnych obszarów współpracy, takich jak gospodarka, kultura, edukacja, czy ochrona środowiska.

W trakcie kwietniowych targów Ekotech, od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy organizowane przez Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej oraz Polsko-Ukraińskie Centrum Gospodarcze. Swoją obecność w kieleckim ośrodku wystawienniczym zapowiedzieli przedstawicieli firm i miast ukraińskich takich jak Zwiagiel, Korostień, Połtawa, Uman oraz Bojarka, a także pracownicy wydziałów miejskich zajmujących się sprawami komunalnymi, socjalnymi, mieszkalnictwem oraz osoby odpowiedzialne za projekty rozwojowe. Zaproszeni goście odbędą spotkania z reprezentantami władz miasta Kielce i lokalnego biznesu.

Forum Polsko–Ukraińskie, poświęcone będzie prezentacjom miast i firm ukraińskich, polskim doświadczeniom w modernizacji miast oraz możliwościom uczestnictwa w dofinansowaniu z UE dla ukraińskich firm. Tematami prowadzonych rozmów będą również m.in. dostosowanie rozbudowy ukraińskich miast oraz miasteczek do standardów unijnych, w takich obszarach jak działalność społeczna, socjalna, edukacyjna, medyczna, sanitarna i ekologiczna. Poruszone zostaną zagadnienia dot. rozwoju dróg lokalnych i krajowych,  ośrodków wspierania biznesu, modernizacji zaplecza komunalnego i technicznego oraz budownictwa.  Dla przedstawicieli miast ukraińskich, spotkanie na targach będzie sposobnością do zaprezentowania bieżących potrzeb w zakresie odbudowy infrastruktury komunalnej ze zniszczeń wojennych,  ale też omówienia ambitnych planów rozwoju. Konieczne będzie również omówienie możliwości bezpośredniej współpracy gospodarczej pomiędzy polskimi i ukraińskimi miastami, firmami i organizacjami.

Miasta, regiony, firmy produkcyjne, handlowe i usługowe, a także organizacje uczestniczące w targach Ekotech oraz towarzyszącym im targom Autostrada – Nowa Infrastruktura będą miały możliwość nawiązać kontakty i rozpocząć współpracę ze swoimi potencjalnymi partnerami, czy to w Polsce, czy w Ukrainie. Podczas targów będzie mowa o organizacji i prowadzeniu procesów inwestycyjnych oraz o możliwościach finansowania czy dofinansowania z funduszy pomocowych, w tym funduszy unijnych. Rozmówcy będą starali się znaleźć odpowiedź na pytania dot. m.in. wkładu inwestycyjnego, ograniczeń kapitałowych oraz przetargów.

Polsko – Ukraińskie Centrum Gospodarcze to międzynarodowy ośrodek powołany w celu rozwoju handlu i współpracy gospodarczej pomiędzy polskimi i ukraińskimi zakładami produkcyjnymi, organizacjami, miastami i gminami. Działania Polsko-Ukraińskiego Centrum Gospodarczego polegają na budowaniu i rozwijaniu systemu współpracy, począwszy od nawiązywania kontaktów między miastami i regionami z Polski i Ukrainy, a następnie poprzez regionalne centra gospodarcze, organizacje, instytucje i instytuty oraz dotarcie do firm produkcyjnych , firm handlowych i usługowych oraz systemów dystrybucji i handlu – ze strony polskiej i ukraińskiej.

Na targi Ekotech oraz do „Ekotechowej strefie współpracy z Ukrainą” zapraszamy do Targów Kielce od 10 do 11 kwietnia 2024 r. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie poświęcone branży infrastrukturalnej – targi Autostrada Nowa Infrastruktura ora biogospodarcze zawody Hackathon.

Podziel się:

Nastepne

Edward Ashton - Mickey 7

wt. kwi 9 , 2024
Umieranie to żadna frajda… ale pozwala zarobić na życie. Mickey7 jest wymienialnym: narażonym na wielokrotną śmierć pracownikiem ekspedycji mającej na celu skolonizować planetę Niflheim. Gdy tylko zadanie okazuje się zbyt niebezpieczne dla zwykłych ludzi czy nawet maszyn, otrzymuje je Mickey. Po śmierci danej wersji ciała wytwarza się nowe z wszczepioną tą samą kopią mózgu. Po sześciu zgonach Mickey7 rozumie już, dlaczego był jedynym kandydatem, który zgłosił się na to stanowisko. […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie