Elly Griffiths – Puste jest piekło

Czy gdyby przerażająca fikcja stała się najbardziej mroczną rzeczywistością, to zakończenie byłoby już z góry przesądzone? A może istniałby choć cień nadziei, by potworny finał się nie ziścił…

Dla Clare Cassidy morderstwa to chleb powszedni. Jako nauczycielka języka angielskiego w szkole średniej, specjalizująca się w twórczości autora gotyckich powieści R.M. Hollanda, co roku prowadzi zajęcia na ten temat. Ale kiedy koleżanka z pracy Clare, będąca zarazem jej najbliższą przyjaciółką, zostaje znaleziona martwa, z wersem z najsłynniejszego opowiadania R.M. Hollanda zatytułowanego „Nieznajomy” pozostawionym przy zwłokach, Clare jest naprawdę przerażona. Nigdy nie sądziła, że fabuła jej ulubionych powieści mogłaby stać się rzeczywistością.

Co gorsza, policja podejrzewa, że zabójcą jest ktoś, kogo Clare zna. Niepewna, komu zaufać, zwraca się do swojego najbliższego powiernika, dziennika, który regularnie prowadzi. Tylko tu może bez lęku wyrazić swoje najmroczniejsze podejrzenia i obawy związane ze sprawą. Do czasu, gdy w dzienniku pojawia się wpis, skreślony cudzą ręką: Witaj Clare. Nie znasz mnie.

Teraz Clare ma już pewność: powieściowy „Nieznajomy” istnieje naprawdę. Czy jest choć cień szansy, że prawdziwe życie zdoła dopisać inne zakończenie do tej przerażającej opowieści?

Wydawnictwo Albatros poleca zakup książki: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/puste-jest-pieklo/

Podziel się:

Nastepne

<strong>Kamiennogórska Strefa: będą kolejne inwestycje</strong>

czw. kwi 20 , 2023
Rozmowa z Tadeuszem Rycharskim, prezesem zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze Panie prezesie, jak minął rok 2022 w kamiennogórskiej Strefie? Był to rok polskich przedsiębiorstw, które stanowią zdecydowaną większość beneficjentów (9 z 10 decyzji o wsparciu otrzymują polskie firmy). Dominowały przedsięwzięcia o charakterze reinwestycji. Największe ubiegłoroczne projekty w KSSEMP zrealizują firmy JMJ Sp. z o.o. S.K.A. (części i akcesoria do pojazdów silnikowych) oraz Bürkle Sp. z o.o. […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie