Eryk Łon – Sztuka prowadzenia polskiej polityki pieniężnej w realiach XXI wieku

W ostatnich latach znaczenie instytucji monetarnych w gospodarce poszczególnych krajów zaczęło stopniowo wzrastać. Banki centralne stają się coraz bardziej potężnymi instytucjami.

Eryk Łon - Sztuka prowadzenia polskiej polityki pieniężnej w realiach XXI wieku – Monitor Rynkowy

Zdaniem Eryka Łona ostatni kryzys gospodarczy z lat 2008-2009, a także epidemia koronawirusa mogą doprowadzić do przewartościowania sposobu myślenia o roli banków centralnych. W swojej książce omawia międzynarodowe i krajowe makroekonomiczne uwarunkowania prowadzenia polskiej polityki pieniężnej.

Zastanawia się, jakie wyzwania stoją dziś przed polską polityką pieniężną i jaki model jej prowadzenia byłby najskuteczniejszy, aby służyła ona jak najlepiej polskiej gospodarce.

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/sztuka-prowadzenia-polskiej-polityki-pienieznej-w-realiach-xxi-wieku.html

Podziel się:

Nastepne

Komitet Regionów: Europejski filar praw socjalnych musi stać się częścią unijnego DNA

śr. lut 24 , 2021
Regiony i miasta oczekują, że KE przedstawi 3 marca plan działania na rzecz wdrożenia europejskiego filaru praw socjalnych, który musi stać się częścią unijnego DNA – podkreślili członkowie Europejskiego Komitetu Regionów podczas debaty z przedstawicielem portugalskiej prezydencji w Radzie UE. Zdaniem samorządowców, powinien to być wyraźny sygnał dla szefów państw i rządów zebranych w Porto 7–8 maja, aby zapewnić sprawiedliwą transformację po pandemii COVID-19. Europejski filar praw socjalnych to zbiór […]
Komitet Regionów: Europejski filar praw socjalnych musi stać się częścią unijnego DNA – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie