F.S. Fitzgerald, Adaptacja: Fred Fordham – Wielki Gatsby. Powieść graficzna

Wydany po raz pierwszy w 1925 roku „Wielki Gatsby” stanowi szczytowe osiągnięcie kariery Fitzgeralda i jest prawdziwym klasykiem literatury XX wieku.

F.S. Fitzgerald, Adaptacja: Fred Fordham - Wielki Gatsby. Powieść graficzna – Monitor Rynkowy

Doceniany przez kolejne pokolenia czytelników, teraz odradza się w nowej, eleganckiej formie, a dekadencki styl Ameryki lat dwudziestych, zamknięty w ramach powieści graficznej, uwodzi i wibruje, w pełni ukazując koloryt i blask tych wyjątkowych czasów.

F.S. Fitzgerald, Adaptacja: Fred Fordham - Wielki Gatsby. Powieść graficzna – Monitor Rynkowy

Jay Gatsby, Nick Carraway, Daisy Buchanan i resztę niezapomnianych bohaterów umiejętnie uchwycono w żywych i sugestywnych obrazach autorstwa artystki Ayi Morton, a ikoniczny tekst został twórczo i pomysłowo zaadaptowany przez Freda Fordhama, który ma już na swoim koncie udaną komiksową adaptację powieści „Zabić drozda”.

F.S. Fitzgerald, Adaptacja: Fred Fordham - Wielki Gatsby. Powieść graficzna – Monitor Rynkowy

Blake Hazard, prawnuczka F. Scotta Fitzgeralda, opatrzyła powieść graficzną „Wielki Gatsby” osobistym wstępem. Historia tajemniczego bogacza Gatsby’ego i jego miłości do pięknej Daisy zyskała dodatkową siłę wyrazu ukrytą w delikatnych, świetnie współgrających z epoką ilustracjach.

Wydawnictwo Jaguar poleca zakup książki: https://wydawnictwo-jaguar.pl/sklep/produkt/882/wielki-gatsby

Podziel się:

Nastepne

Think Tank PE: blisko 2,2 mld osób na świecie nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej

śr. paź 20 , 2021
Blisko 2,2 mld osób na świecie, czyli prawie jedna trzecia światowej populacji, nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej, a 4,2 mld – do bezpiecznie zarządzanych usług sanitarnych – podkreślono w analizie Think Tanku Parlamentu Europejskiego. Jak przypomniano w raporcie opublikowanym na stronie Think Tanku PE, dostęp do bezpiecznej wody pitnej jest prawem człowieka niezbędnym dla zdrowego, godnego i produktywnego życia. „Jednak znaczna część światowej populacji nie jest w stanie […]
Think Tank PE: blisko 2,2 mld osób na świecie nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie