Fernando J. Múñez – Kucharka z Castamar

Historia silnej, niezależnej kobiety, która w niełatwych czasach musi przetrwać i wywalczyć sobie pozycję. Opowieść o miłości, która jest w stanie przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu.

Fernando J. Múñez - Kucharka z Castamar – Monitor Rynkowy

Dostatnie życie Clary Belmonte przerywa tragiczna śmierć jej ojca. Zrozpaczona i pozbawiona protekcji młoda dziewczyna zostaje rzucona we wrogi świat. W XVIII-wiecznej Kastylii życiem kobiet rządzą namiętności mężczyzn. Nawet arystokratki padają ofiarami ich bezlitosnych gier, a los wymaga od kobiet niewiarygodnej siły.

Ale Clara ma wyjątkowy talent. Jej pasją jest kuchnia, a dania, które gotuje, zniewalają zmysły. Gdy dziewczyna zostaje pomocą kuchenną w posiadłości Castamar, wie, że to dla niej szansa, by zawalczyć o siebie.

Tymczasem serce księcia Castamar od dawna czeka, by ktoś je obudził. Gdy mężczyzna stracił ukochaną żonę, pogrążył się w apatii i prawie nie opuszcza swych pokoi. Gdy książę Diego po raz pierwszy próbuje dań swojej kucharki, budzą się jego uśpione zmysły. Również w sercu Clary ów tajemniczy mężczyzna wyzwala ciepło, którego nigdy dotąd nie zaznała. I na które nie może sobie pozwolić. Do czego doprowadzi subtelna gra gestów i spojrzeń, która wkrótce się między nimi rozpocznie?

Obecność pięknej kucharki burzy pozorny spokój Castamar. Posiadłość stopniowo zamienia się w kłębowisko intryg, zdrad i sekretów. A to tylko preludium do śmiertelnie niebezpiecznej burzy, która wkrótce ma się przez nią przetoczyć.

Fernando J. Múñez tworzy fascynujący świat intryg, namiętności i smaków, które zniewalają zmysły. Opowiada o silnych kobietach, które buntują się przeciwko swojemu przeznaczeniu, i mężczyznach zdolnych do największej szlachetności i ogromnej podłości.

Fernando J. Múñez -urodzony w Madrycie w 1972 roku, pisarz, scenarzysta, reżyser filmów krótkometrażowych. Ukończył filozofię i studia filmowe. Swoją pierwszą powieść zaczął pisać w wieku czternastu lat, a pierwsze scenariusze filmowe tworzył już jako nastolatek. W 2012 roku wyreżyserował film fabularny Las nornas, który później został zaprezentowany na Festiwalu Filmowym w Alicante i Międzynarodowym Festiwalu Filmowy w Valladolid. Autor książek dla dzieci i młodzieży. Kucharka z Castamar jest jego debiutem powieściowym dla dorosłych.

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/kucharka-z-castamar-fernando-j-mez-207680?query=kucharka%20z

Podziel się:

Nastepne

Październikowe nowości Monolith Video

śr. paź 13 , 2021
Jeden gniewny człowiek Jason Statham jako bezlitosny mściciel w najnowszym filmie Guya Ritchiego, twórcy „Dżentelmenów”, „Przekrętu’ i „Porachunków”. Kalifornijska firma zajmująca się transportowaniem cennych ładunków, głównie milionów w gotówce, popada w coraz większe kłopoty. W ciągu ostatnich miesięcy kilka jej konwojów zostało napadniętych, ograbionych, a ochraniające je ekipy wymordowano. W takich okolicznościach do firmy dołącza H, milczący twardziel o niejasnej przeszłości, ale o nieocenionych kompetencjach. Jego zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa […]
Październikowe nowości Monolith Video – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie