Grzegorz Kucharczyk – Historia Polski 1914–2022

Historia Polski od pierwszej wojny światowej do naszych dni. Książka wybitnego polskiego historyka Grzegorza Kucharczyka stanowi uzupełnienie słynnych Dziejów Polski Feliksa Konecznego.

Grzegorz Kucharczyk - Historia Polski 1914–2022 – Monitor Rynkowy

Obejmuje okres od momentu wybuchu Wielkiej Wojny, która odmieniła mapę Europy i przyniosła Polsce niepodległość, do roku 2022, który dobitnie pokazał, że historia wcale się nie skończyła, a wręcz przeciwnie – właśnie zaczyna przyśpieszać.

Dzieje naszego kraju w tym burzliwym okresie udowadniają, że nie można samodzielnie działać i myśleć, jeśli nie znamy własnej historii, która buduje naszą tożsamość i bez której nie ma nas jako niepodległego bytu kulturowego, a w konsekwencji i państwowego.

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/historia-polski-1914-2022.html

Podziel się:

Nastepne

Diagnostyka w pigułce do… połknięcia

śr. paź 12 , 2022
Opracowali kapsułkę, która, wędrując przez nasz układ pokarmowy, robi zdjęcia celem wychwycenia ewentualnych nieprawidłowości. Rozmawiamy z Maciejem Wysockim, prezesem BioCam. Skąd pomysł na założenie spółki w obszarze endoskopii kapsułkowej? Pomysłodawcą jest prof. Marek Langner, ekspert od nośników leków i substancji. Jak zauważył, endoskopia kapsułkowa istniała już od ponad 20 lat na rynku, ale wciąż nie została spopularyzowana. Zbadaliśmy rynek. Okazało się, że na świecie jest niewielu producentów: kilku z Ameryki […]
Diagnostyka w pigułce do… połknięcia – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie