Hendrik Groen – Mała niespodzianka

Najlepsi przyjaciele, Hendrik i Evert, powracają jako główni bohaterowie szalonej i niezwykle zaskakującej przygody! Znajdziecie w niej to, co charakterystyczne dla Groena: trochę śmiechu, odrobinę łez i mnóstwo celnych spostrzeżeń wyrażonych językiem ostrym jak brzytwa!

Hendrik Groen i Evert Duiker, oddani przyjaciele na dobre i na złe, skończyli już siedemdziesiąt lat i wiodą spokojne życie emerytów. Spotykają się raz na tydzień na partyjkę szachów, drinka i małą przekąskę. I nieustannie rozmawiają o swoim życiu.

Ich spokój pryska, gdy Evert zjawia się u Hendrika z pewną niespodzianką – małym gościem. Przyjaciel znalazł po drodze wózek z dzieckiem (który jakiś nieroztropny rodzic zostawił samo tylko na minutę) i w przypływie spontaniczności postanowił zabrać je na spacer. Zabawne, prawda? Nie dla Hendrika, który nie potrafi uwierzyć w głupotę przyjaciela.

Choć Hendrik i Evert okazują się świetnymi niańkami, zwycięża w nich zdrowy rozsądek. Gdy niezauważenie usiłują zwrócić malca rodzicom, okazuje się jednak, że pozbycie się niesfornego i niespodziewanego małego przyjaciela okazuje się trudniejsze, niż przypuszczali…

Hendrik Groen (pseudonim artystyczny dziennikarza, Petera de Smeta) to niderlandzki pisarz, autor między innymi dzienników Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 83 i ¼ oraz Dopóki życie trwa Nowy sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 85, bardzo ciepło przyjętych przez czytelników na całym świecie. Prawa do Małych eksperymentów sprzedano do 36 krajów, a na podstawie książki powstał serial telewizyjny i sztuka teatralna.

Wydawnictwo Albatros poleca zakup książki: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/mala-niespodzianka-dwoch-starszych-panow-i-niemowle-czyli-jak-henrik-i-evert-wpadaja-w-klopoty/

Podziel się:

Nastepne

Wprowadzenie kaucji za szklane butelki jednorazowe budzi wątpliwości producentów szkła. System może przynieść niewielkie korzyści przy wysokich kosztach

pt. lip 8 , 2022
Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Klimatu i Środowiska od 2023 roku w Polsce będzie wdrażany powszechny, obowiązkowy system kaucyjny, który ma objąć m.in. butelki szklane wielo- i jednorazowego użytku. – W przypadku tej drugiej grupy system wcale nie będzie lepszy od zbiórki pojemnikowej w gminach – wskazuje jednak Piotr Kardaś ze Związku Pracodawców Polskie Szkło. Branża podkreśla, że spośród ok. 600 tys. ton takich butelek trafiających co roku na rynek większość jest zbierana właśnie w gminnych pojemnikach. Zastąpienie ich systemem kaucyjnym […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie

/tmp/