Holly Black – Żelazna kraina. Cykl: Elfy Ziemi i Powietrza, t. 3

Roiben, jako nowy władca Dworu Termitów, musi zmierzyć się z Królową Silarial – swą dawną ukochaną. Czy stanie do walki i pozostanie wierny swoim ideałom?

Kaye wciąż jeszcze próbuje nauczyć się poruszać pomiędzy światem ludzi a krainą elfów. Jej życie nie jest łatwe, mimo że stara się funkcjonować jak normalna nastolatka – urządza sobie pokój u babci, sama ozdabia ściany nie korzystając z magii. Szczur Armageddon i chochliczka Lutie-Loo są nadal jej nieodłącznymi towarzyszami.

Najciemniejszego dnia zimy w Pałacu Termitów odbywa się koronacja Roibena, której Kaye nie chce i nie może opuścić. Czy Silarial zechce odnowić rozejm między tronami nocy i światłości? Czy rozpocznie się odwieczna wojna z Cnymi elfami?

Pośród zamętu i niepewności Kaye stara się przywrócić siostrze życie, które jej skradła. Nieopatrznie składa również przysięgę, z której musi się wywiązać, choć tak naprawdę wolałaby o niej zapomnieć.

Holly Black – bestsellerowa autorka ponad trzydziestu powieści dla młodych czytelników. Trylogia Okrutny książę gościła wiele tygodni na listach bestsellerów NYT i pozwoliła autorce znaleźć się w wielkiej piątce pisarek fantasy dla nastolatków (obok m.in. Leigh Bardugo, Cassandry Care i Sarah Maas). Jest finalistką Eisner Award oraz Lodestar Award, laureatką nagród Mythopoeic, Nebula Award i Newbery Honor. Jej książki przetłumaczono na 32 języki, doczekały się też ekranizacji (Kroniki Spiderwick). Mieszka w Nowej Anglii wraz z mężem i synem w domu z tajemną biblioteką.

Wydawnictwo Jaguar poleca zakup książki: http://www.wydawnictwo-jaguar.pl/sklep/produkt/854/elfy-ziemi-i-powietrza-zelazna-kraina?idcat=0

Podziel się:

Nastepne

W Polsce legalnie działające firmy hazardowe płacą jedne z najwyższych podatków w UE. Efektem jest wzrost szarej strefy

pon. kw. 26 , 2021
[DEPESZA] W ubiegłym roku 19 firm bukmacherskich, które posiadają zezwolenie ministra finansów na działalność w Polsce, wygenerowało obroty przekraczające 7,2 mld zł i odprowadziło do budżetu państwa ponad 800 mln zł podatku od gier. Kolejne setki milionów co roku omijają jednak państwową kasę przez działania międzynarodowych podmiotów, które organizują gry i zakłady poza polskim prawem i nie odprowadzają z tego tytułu żadnych danin. Z analiz EY wynika, że szara strefa ma już prawie 50-proc. udział w rynku hazardu […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie