J.R.R. Tolkien – Księga zaginionych opowieści. Część 2

Druga część Księgi zaginionych opowieści zawiera historie Berena i Lúthien, Túrina i smoka oraz jedyne pełne opowieści o Naszyjniku Krasnoludów i upadku Gondolinu.

J.R.R. Tolkien - Księga zaginionych opowieści. Część 2 – Monitor Rynkowy

Książka przedstawia także źródła całej koncepcji Śródziemia i Valinoru, zaginione opowieści są bowiem zaczątkiem mitów i legend składających się na późniejszy Silmarillion.

Osadzone w angielskich przekazach i bogate w angielskie skojarzenia, opowieści te są ujęte w narracyjną ramę wielkiej morskiej podróży na zachód, w którą wyruszył żeglarz Eriol, kierując się ku Tol Eressëi, Samotnej Wyspie, gdzie mieszkali elfowie. Od nich dowiedział się ich prawdziwej historii, ujętej w Zaginionych opowieściach Elfinesse. Można w nich znaleźć najwcześniejsze opisy bogów i elfów, krasnoludów, Balrogów i orków, koncepcje Silmarilów i Dwóch Drzew Valinoru, a także Nargothrondu, Gondolinu, geografii oraz kosmografii tego wymyślonego świata.

Historia Śródziemia to najbardziej oczekiwany przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po polsku, francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowy cykl książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec. Polskie wydanie zatem będzie pierwszą pełną edycją zagraniczną Tolkienowskiego oryginału.

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/ksiega-zaginionych-opowiesci-cz-2.html

Podziel się:

Nastepne

Jak prowadzić prace badawcze bez dedykowanego działu B+R?

pt. mar 31 , 2023
Nowa perspektywa finansowa na lata 2021 – 2027 niejako wymusza na przedsiębiorstwach prowadzenie prac B+R w celu efektywnego ubiegania się o dostępne środki finansowe na rozwój. Niezależnie od tego, czy zerkamy na programy krajowe, takie jak FENG, czy regionalne programy poszczególnych województw – wszędzie tam widać wyraźny nacisk na prowadzenie i wdrażanie wyników prac badawczo-rozwojowych. W tym momencie rodzi się jednak pytanie: co, jeżeli przedsiębiorca nawet nie ma pojęcia, czym […]
Jak prowadzić prace badawcze bez dedykowanego działu B+R? – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie