Jan Łada – W nawiedzonym zamczysku

Powieści Jan Łady (literacki pseudonim księdza Jana Gnatowskiego) „Oman”, „W zaklętym zamczysku” czy „Antychryst” cieszyły się olbrzymią popularnością w dwudziestoleciu międzywojennym. W okresie PRL-u jego książki objęte zostały całkowitą cenzurą i wycofane z bibliotek. Jan Łada uważany jest za twórcę polskiej powieści gotyckiej w manierze powieści historycznej Waltera Scotta. W 2020 roku w bestsellerowej antologii „Z duchami przy wigilijnym stole” ukazała się po raz pierwszy po wojnie jego mini powieść „Lucyfer”.

Jan Łada - W nawiedzonym zamczysku – Monitor Rynkowy

„W nawiedzonym zamczysku”(zmieniony tytuł „W zaklętym zamczysku”) rozpoczyna się w 1633 roku na Wołyniu . Ukazuje wydarzenia na kresach będące jakby prologiem do historii z „Ogniem i mieczem” Sienkiewicza.

Książka opisuje dzieje zwaśnionych rodów Miśniakowskich i Turobojskich. Zło zasiane przez Hrehora Miśniakowskiego, okrutnego i chciwego wojewodę, jest krwawym dziedzictwem – klątwą, z którą zmagają się bohaterowie powieści, szczególnie jego prawnuk rotmistrz Kazimierz.

Książka przemawia filmowym klimatem i tempem zdarzeń. Jest napisana według oczekiwań dzisiejszego czytelnika, poszukującego opisu obrazami, a nie słowem, połączenia magii, cudowności z rzeczywistymi wydarzeniami historycznymi.

Książka na nowo opracowana i zredagowana zgodnie z wymogami współczesnej polszczyzny.

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/w-nawiedzonym-zamczysku.html

Podziel się:

Nastepne

PE: nowy EMFAF na straży zrównoważonego rybołówstwa

czw. lip 8 , 2021
Parlament Europejski zatwierdził na sesji plenarnej fundusz, którego celem jest promowanie zrównoważonego rybołówstwa i ochrona społeczności rybackich. Chodzi o nowy Europejski Fundusz Morski, Rybacki i Akwakultury (EMFAF), opiewający na 6,1 mld euro w latach 2021-2027. EMFAF zachęca państwa członkowskie do inwestowania w zwiększenie konkurencyjności sektorów rybołówstwa i akwakultury, wspiera rozwój zrównoważonej gospodarki morskiej i nowych technologii. Jednym z priorytetów jest  ochrona i przywracanie różnorodności biologicznej mórz i oceanów. Co najmniej […]
PE: nowy EMFAF na straży zrównoważonego rybołówstwa – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie