Jane Austen – Perswazje

Wnikliwy portret angielskiej szlachty początku XIX wieku i porywający romans z elementami powieści psychologicznej.

Anne Elliot, wrażliwa i delikatna bohaterka powieści, za namową rodziny zerwała zaręczyny z kapitanem Frederickiem Wentworthem. Zrozpaczony młody człowiek wrócił na morze, a Anne mimo wszystko dochowała wierności ukochanemu i pozostała samotna.

Jednak po wielu latach los znów zetknął ich ze sobą i teraz Anne musi dokonać trudnego wyboru i odpowiedzieć na pytanie: czy dać miłości kolejną szansę?

Perswazje to ostatnia powieść obyczajowa znakomitej angielskiej pisarki Jane Austen, wydana już po jej śmierci. Książka doczekała się kilku ekranizacji, z których najnowsza miała premierę w 2022 roku na platformie Netflix.

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/perswazje.html

Podziel się:

Nastepne

Piotr Rogoża - Konwersja

pt. sie 26 , 2022
A jeśli ktoś naprawdę manipuluje nami dla osiągnięcia swoich celów, tworząc bańki informacyjne? Podczas gdy pracownik agencji artystycznej Adrian Klimke pracuje nad debiutem polsko-syryjskiej wokalistki, dziennikarka Helena Różewicz wpada na trop niebezpiecznego spisku z udziałem rodzimych influencerów. Co łączy tragicznie zmarłą instagramową modelkę, nastoletniego streamera gier komputerowych i depresyjnego trenera uwodzenia? Czy w publikowanych przez nich treściach kryje się dodatkowy przekaz dla wybranych? Cynicznie kreowane iluzje kształtują zbiorową świadomość, a […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie