Jay Shetty – Zacznij myśleć jak mnich

Jay Shetty, śledzony przez miliony internautów mówca i twórca On Purpose – jednego z najpopularniejszych podcastów – dzieli się z czytelnikami ponadczasową mądrością zdobytą, gdy wiódł żywot mnicha. Korzysta z niej, przedstawiając szereg łatwych do wdrożenia kroków, których codzienna praktyka pomoże wprowadzić w nasze życie większy spokój i nadać mu głębszy sens.

Jay Shetty - Zacznij myśleć jak mnich – Monitor Rynkowy

Jay Shetty w swej książce podaje praktyczne wskazówki oraz ćwiczenia, dzięki którym możesz zmienić sposób myślenia na zdrowszy, spokojniejszy, bardziej sensowny. Podpowiada na przykład w sprawie dobrych porannych nawyków. To proste, pozornie błahe czynności, ale ich codzienna praktyka może sprawić, że będziesz mógł wieść bardziej harmonijne, przesycone sensem i celowością, autentyczne życie.

Mądrość, której owocem jest „Zacznij myśleć jak mnich”, nie spłynęła na Jaya sama. Sens życia odnalazł w aśramie, a ponadczasowe, uniwersalne, starożytne nauki wyniesione z hinduskiego klasztoru, stały się podstawą tego duchowego przewodnika.

Kiedy chcesz poprawić jakąś część życia, jakiś jego aspekt, konkretną dziedzinę, zwracasz się do tych, którzy są w niej mistrzami. W wypracowywaniu spokoju i harmonii przekładających się na szczęście takimi mistrzami są mnisi. Ich celem jest uwolnienie się od zbędnego bagażu, na który składają się: niepokój, ego, toksyczne relacje, niezdrowe nawyki, zgorzknienie i zazdrość – czyli wszystko, co powstrzymuje nasz potencjał. To w klasztorze Jay Shetty nauczył się, jak zwalczać negatywne nastawienie, jak dbać o sen, jak medytować, być empatycznym, jak przestać porównywać się z innymi i spełniać oczekiwania świata zewnętrznego.

W ten sposób przezwyciężył impas wynikający z przesadnego analizowania trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł po odejściu z aśramu, opanował umysł i zrozumiał, że jego dharmą – celem w życiu – jest dzielenie się tą mądrością z wszystkimi ludźmi. Zdołał przy tym przystosować nierzadko trudne czy wręcz abstrakcyjne prawdy do współczesnych realiów, uprzystępnić je, bo pędzący współczesny świat bardzo różni się od tego w hinduskim klasztorze.

To niesamowite, że tak znana osoba – mentor i niekwestionowana gwiazda social mediów z milionami wyświetleń swoich materiałów – potrafi w pokorny sposób, prostymi, kojącymi słowami przekazywać najważniejsze w życiu prawdy. Mówić o miłości, której obraz kultura masowa często ogranicza, by nie powiedzieć, że zafałszowuje. Mówić o tym, że najistotniejsza jest służba i miłosierdzie. Że liczy się jakość, a nie ilość. Tylko taka pełna uważności, życzliwości, samoświadomości i refleksji postawa ma szansę przełożyć się na szczęście. Brzmi jak praca, ale to przecież piękna podróż.

„Zacznij myśleć jak mnich” – ta niezwykle inspirująca do działania książka dowodzi, że każdy, z pożytkiem dla siebie i swoich bliskich, może zacząć myśleć jak mnich.

Wydawnictwo Insignis poleca zakup książki: https://www.empik.com/mysl-jak-mnich-shetty-jay,p1246394469,ksiazka-p

Podziel się:

Nastepne

Wojciech Chmielarz - Wyrwa

pon. gru 28 , 2020
Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły matkę? Jak powiedzieć teściom? Jak ma teraz funkcjonować, gdy dotychczasowe, spokojne życie nagle szarzeje i zmienia się w ciąg udręk? Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mu, że jedzie na delegację pod Kraków. Pomyliła się? […]
Wojciech Chmielarz - Wyrwa – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie