Jean Harambat – Klub Detektywów

Komiks zainspirowany działalnością założonego w latach 30. klubu, który zrzeszał najlepszych autorów kryminałów. Niezwykle inteligentna i dowcipna zabawa z konwencją klasycznej powieści kryminalnej. W głównych rolach słynni autorzy kryminałów – m.in. Agatha Christie, G.K. Chesterton, John Dickson Carr – którzy tym razem sami muszą rozwikłać zagadkę.

W 1930 roku w Anglii powstał Klub Detektywów zrzeszający najlepszych autorów powieści kryminalnych tamtych czasów. Jego członkowie musieli złożyć specjalną przysięgę, a w swoich książkach trzymać się określonych zasad, tak zwanych Dziesięciu Przykazań powieści kryminalnej.

Koncentrowały się one wokół logiczności zagadki i przestrzegania zasad fair play wobec czytelnika. Wykluczone były na przykład wszelkie ingerencje sił nadprzyrodzonych, czy obsadzanie w roli mordercy detektywa bądź narratora.

Członkowie klubu spotykali się raz w tygodniu, by dyskutować i pojedynkować na zagadki, a wśród jego założycieli znaleźli się m.in. Agatha Christie, G.K. Chesterton, John Dickson Carr, Dorothy L. Sayers, major Alfred Mason, baronowa Emma Orczy, czy wielebny Ronald Knox.

Wszyscy oni spotykają się także na kartach komiksu Jeana Harambata, który przygotował dla nich największe wyzwanie życia. Ekscentryczny milioner zaprasza członków klubu do swojej posiadłości położonej na prywatnej wyspie, gdzie zamierza zaprezentować prawdziwy cud techniki – robota, który po opisaniu mu szczegółów dowolnej zbrodni z ich powieści bezbłędnie wskaże jej sprawcę!

Ale co wydarzy się, gdy naprawdę dojdzie na wyspie do morderstwa? Kto z wielkich twórców kryminalnych zagadek będzie prowadził dochodzenie i jakich metod użyje? „Klub Detektywów” to niezwykle dowcipna, wciągająca i przewrotna zabawa konwencją klasycznych kryminałów z ich autorami w rolach głównych!

Jean Harambat – Urodzony w 1976 roku autor scenariuszy i rysownik. Studiował filozofię, ale zanim poświęcił się karierze w świecie komiksu pracował m.in. na farmie w Argentynie, czy dla organizacji pozarządowej w Liberii. Z kolei pierwsze zlecenia na ilustracje przychodziły z redakcji takich gazet i magazynów, jak „Le Monde”, „XXI”, „Télérama”, „Sud Ouest”, czy „L’Équipe”. W 2008 roku wydał swój pierwszy komiks – „Les invisibles” – opowiadający o buncie do jakiego doszło w XVII wieku w południowo-zachodniej Francji, który nagrodzono za najlepszy album historyczny na festiwalu w Blois. Od tamtej pory nieustannie pracuje nad kolejnymi komiksami, które przynoszą mu uznanie krytyków, nagrody i miejsca na listach bestsellerów.

Wydawnictwo Marginesy poleca zakup książki: https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133300/klub-detektywow

Podziel się:

Nastepne

Ostatni dzwonek na ostre ograniczanie emisji CO2. Pomóc w tym mają wielobilionowe pakiety inwestycyjne

pt. lip 17 , 2020
Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej kilka najbliższych miesięcy będzie kluczowych w walce o ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i uniknięcie katastrofy klimatycznej. Właśnie teraz rządy poszczególnych krajów tworzą plany pobudzania swoich gospodarek po pandemii. Na złagodzenie skutków recesji przeznaczono 9 bln dol., a ogromne pakiety stymulacyjne to okazja do wprowadzenia sektora energii na zrównoważoną ścieżkę – wskazuje IEA. Według szacunków agencji wymagałoby to inwestycji sięgających 1 bln dol. rocznie przez najbliższe trzy lata. Dzięki temu globalne […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie