Jimmy Burns – Maradona. Ręka Boga

Kultowa, a jednocześnie kontrowersyjna biografia jednego z najsłynniejszych piłkarzy w historii światowego futbolu, Diego Armando Maradony.

Jimmy Burns - Maradona. Ręka Boga – Monitor Rynkowy

Świetnych piłkarzy było i jest wielu, ale bogiem był tylko jeden. Maradona to nie tylko genialny zawodnik, to przede wszystkim symbol i legenda.

Maradona. Ręka Boga to jedyna w swoim rodzaju, uznawana od wielu lat za kultową biografia Diego Armando Maradony − wirtuoza futbolu, Złotego Chłopaka, który pomimo talentu i sławy, jaką dzięki niemu zyskał, poza boiskiem zmagał się z ogromnymi problemami.

Oto opowieść o bogu futbolu − od jego dzieciństwa w Villa Fiorito, poprzez wywalczenie dla Argentyny Pucharu Świata w piłce nożnej i dwukrotne zdobycie „Scudetto” z drużyną SSC Napoli, aż po niechlubny upadek.

Choć Maradona na boisku był bogiem, to ze świętością nie miał nic wspólnego. Dokonywał cudów z piłką, ale na sumieniu miał wiele przewinień.

Są dwie osoby: Diego i Maradona.Opowiadał Dominikowi Piechocie w wywiadzie dla Radia Newonce w 2020 roku Fernando Signorini, osobisty trener i wieloletni przyjaciel MaradonyZ Diego ruszyłbym na koniec świata, ale z Maradoną nie zrobiłbym ani jednego kroku dalej. Maradona był postacią, która nie chciała słyszeć o żadnych swoich słabościach. Nie mogła sobie na nie pozwolić z powodu oczekiwań świata. Mówiłem mu wielokrotnie o tym dualizmie. On zawsze patrzył na to jednakowo: „Fer, gdyby nie Maradona, siedziałbym dalej w błocie w Villa Fiorito”.

Maradona za wszelką cenę starał się nie dopuścić do publikacji tej książki. Najpierw próbował ją ośmieszyć, potem wzywał do jej bojkotu; straszył procesami, wywierał naciski na rozmówców Burnsa, by ci publicznie wycofali się ze swoich opinii. Wiedział, że ta książka może wysadzić w powietrze jego mit. I to właśnie robi!

Tę książkę czyta się jak reportaż śledczy. Burns zagląda pod podszewkę jednego z najpopularniejszych sportów, tworząc opowieść o świecie korupcji, intryg i wyzysku, w którym nawet oszlifowany diament może łatwo upaść w błoto.

Książka ukazała się przed laty pod tytułem “Ręka Boga. Życie Diego Maradony”. Nowe poprawione wydanie tej bestsellerowej biografii autorstwa brytyjskiego dziennikarza sportowego Jimmy’ego Burnsa zostało uzupełnione o dodatkowe materiały i zdjęcia.

Wydawnictwo Albatros poleca zakup książki: https://www.empik.com/reka-boga-zycie-diego-maradony-burns-jimmy,p1259897489,ksiazka-p

Podziel się:

Nastepne

Obraz Klimta po 100 latach znowu w wiedeńskim Belwederze

śr. mar 17 , 2021
Portret „Dama z wachlarzem” jest jednym z ostatnich obrazów namalowanych przez słynnego austriackiego malarza Gustava Klimta. Od 25 marca 2021 roku będzie można go oglądać w muzeum Belvedere w Wiedniu. Obraz, który znajduje się w prywatnej kolekcji, po prawie 100 latach wraca na rok do Wiednia i będzie mógł być podziwiany przez zainteresowanych. Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy publiczność ostatni raz widziała obraz Klimta „Dama z wachlarzem” w 1920 roku […]
Obraz Klimta po 100 latach znowu w wiedeńskim Belwederze – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie