Johannes Lindenmeyer – Ile możesz wypić? O nałogach i ich leczeniu

Choroba alkoholowa to jeden z największych problemów współczesnej cywilizacji, przypadłość unieszczęśliwiająca miliony, trudna w leczeniu i podstępna. Wprowadzając nas w jej świat, Johannes Lindenmeyer opisuje ją z pełną powagą i troską o chorych, a przy tym językiem przystępnym, barwnym, wolnym od fachowego żargonu.

Ten doświadczony niemiecki terapeuta uzależnień z wielkim taktem traktuje uzależnionych — nie ocenia ich, nie straszy i nie zawstydza.

Książka „Ile możesz wypić?” nie jest poradnikiem, jak wyjść z alkoholizmu, żadna lektura nie ma bowiem uzdrawiającej mocy, jeśli za słowem nie pójdzie czyn. Lindenmeyer wskazuje, w którym miejscu może się rozpocząć droga ku wolności od nałogu: u terapeuty, u lekarza, na spotkaniu Anonimowych Alkoholików — ludzi borykających się z tym samym problemem, którzy nie krytykują, nie udzielają dobrych rad, lecz mówią o własnych doświadczeniach, wiedząc, że ich świadectwo ma w sobie siłę i mądrość pokoleń.

Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce pomóc sobie samemu lub bliskiej osobie uzależnionej.

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/ile-mozesz-wypic-o-nalogach-i-ich-leczeniu-lindenmeyer-johannes-227302?query=ile%20mo%C5%BCesz

Podziel się:

Nastepne

Katharine McGee - Amerykańskie księżniczki. Jej Królewska Mość

czw. sie 25 , 2022
Władza odurza. Jak pierwsza miłość, potrafi sprawić, że brak ci tchu. Księżniczka Beatrycze urodziła się z ogromną władzą, księżniczka Samanta z nieco mniejszą. Niektórzy, jak Nina Gonzalez, wciągani są w jej wir, a inni starają się wyszarpać ją dla siebie. Tak, mowa właśnie o tobie, Daphne Deighton. Podczas gdy Ameryka zaczyna przyzwyczajać się do królowej jako głowy państwa, Beatrycze usiłuje pogodzić się z tym, jak wiele musiała utracić, gdy zyskała […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie