Justyna Dżbik-Kluge, Jarosław Sowizdraniuk – Ratownik. Nie jestem bogiem

Wywiad z doświadczonym ratownikiem medycznym, który po latach powrócił do pracy ratowniczej w epicentrum pandemii COVID-19. Odważny, a nawet obrazoburczy portret pracy ratownika – Sowizdraniuk opowiada nie tylko o etosie tej pracy, ale i o błędach, które popełnił, a są one często nieodwracalne.

Justyna Dżbik-Kluge, Jarosław Sowizdraniuk - Ratownik. Nie jestem bogiem – Monitor Rynkowy

Samobójca, który próbował ratować się w ostatnich chwilach życia. Samotna kobieta pragnąca czułości. Staruszka pozostawiona samej sobie przez rodzinę. Niemowlę duszące się od zwykłego kataru, któremu niedoświadczeni rodzice nie potrafią pomóc. Co łączy te i wiele innych osób? Ratownik medyczny. Człowiek, który podczas kilkunastogodzinnego dyżuru styka się różnymi osobowościami, zachowaniami i wypadkami.

Z czym ratownik mierzy się każdego dnia? Jak jest przygotowany do pomocy ludziom? Jarosław Sowizdraniuk przez kilkanaście lat był ratownikiem medycznym we Wrocławiu i okolicach. Na czas pandemii wrócił od zawodu. W rozmowie z Justyną Dżbik-Kluge opowiada o pracy w karetce, także jej ciemnej stronie. Szczerze, prawdziwie, po ludzku.

Justyna Dżbik-Kluge – dziennikarka radiowo-telewizyjna. Prowadzi Premiery Online Empiku, konferencje, debaty, tworzy podcasty, pisze książki. Autorka reportażu ‘Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek” oraz książki “Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków” stworzonej wspólnie z Jarosławem Sowizdraniukiem i Tomaszem Samojlikiem.

Jarosław Sowizdraniuk – nauczyciel akademicki i ratownik medyczny. Prowadzi zajęcia ze studentami pełne pasji i zaangażowania, za co otrzymał na Dolnym Śląsku tytuł Nauczyciela Akademickiego Roku 2021 i kultowy Kubek dla wykładowcy Akademickiego Radia Luz.

Wydawnictwo Marginesy poleca zakup książki: https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133696/ratownik-nie-jestem-bogiem

Podziel się:

Nastepne

<strong>Trudna sztuka sukcesji</strong>

pt. mar 24 , 2023
– Trzeba mieć świadomość, że zarządzanie firmą wiąże się z szeregiem kompetencji. Jeśli ktoś jest świetnym chirurgiem, to wcale nie oznacza, że będzie potrafił zarządzać kliniką. Sukcesora należy stworzyć, a sukcesja trwa do momentu, gdy sukcesjodawca powie, że odchodzi. Jeżeli sukcesor nie został stworzony, to musi przyjść ktoś z zewnątrz. Nie ma trzeciej opcji – twierdzi Rafał Michalski, CEO Grupy Blachotrapez.  Grupa Blachotrapez zamknęła rok 2022 z wynikiem prawie 1,3 mld zł przychodów, a […]
<strong>Trudna sztuka sukcesji</strong> – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie