Wywiad z doświadczonym ratownikiem medycznym, który po latach powrócił do pracy ratowniczej w epicentrum pandemii COVID-19. Odważny, a nawet obrazoburczy portret pracy ratownika – Sowizdraniuk opowiada nie tylko o etosie tej pracy, ale i o błędach, które popełnił, a są one często nieodwracalne.

Samobójca, który próbował ratować się w ostatnich chwilach życia. Samotna kobieta pragnąca czułości. Staruszka pozostawiona samej sobie przez rodzinę. Niemowlę duszące się od zwykłego kataru, któremu niedoświadczeni rodzice nie potrafią pomóc. Co łączy te i wiele innych osób? Ratownik medyczny. Człowiek, który podczas kilkunastogodzinnego dyżuru styka się różnymi osobowościami, zachowaniami i wypadkami.
Z czym ratownik mierzy się każdego dnia? Jak jest przygotowany do pomocy ludziom? Jarosław Sowizdraniuk przez kilkanaście lat był ratownikiem medycznym we Wrocławiu i okolicach. Na czas pandemii wrócił od zawodu. W rozmowie z Justyną Dżbik-Kluge opowiada o pracy w karetce, także jej ciemnej stronie. Szczerze, prawdziwie, po ludzku.
Justyna Dżbik-Kluge – dziennikarka radiowo-telewizyjna. Prowadzi Premiery Online Empiku, konferencje, debaty, tworzy podcasty, pisze książki. Autorka reportażu ‘Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek” oraz książki “Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków” stworzonej wspólnie z Jarosławem Sowizdraniukiem i Tomaszem Samojlikiem.
Jarosław Sowizdraniuk – nauczyciel akademicki i ratownik medyczny. Prowadzi zajęcia ze studentami pełne pasji i zaangażowania, za co otrzymał na Dolnym Śląsku tytuł Nauczyciela Akademickiego Roku 2021 i kultowy Kubek dla wykładowcy Akademickiego Radia Luz.
Wydawnictwo Marginesy poleca zakup książki: https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133696/ratownik-nie-jestem-bogiem