Katarzyna Berenika Miszczuk – Ja, diablica

Gdy dwudziestoletnia Wiktoria zostaje zamordowana, zaczyna nowe życie. Dosłownie. Trafia do piekielnego Los Diablos, gdzie dostaje intratną posadę diablicy.

Nie potrafi pogodzić się ze swoją przedwczesną śmiercią, dlatego ciągle wraca na ziemię. Postanawia też zawalczyć o miłość swojego życia i… wybrać między przystojnym diabłem Belethem a śmiertelnikiem Piotrem.

Nazywasz się Wiktoria Biankowska, jesteś zwykłą warszawską studentką. Pewnej nocy umierasz i trafiasz do Piekła.

Ale nie tak normalnie umierasz, tylko zostajesz zamordowana. I nie ot tak będziesz smażyć się w Piekle, tylko stajesz się diablicą, która otrzymuje potępieńczą pracę – targowania się o ludzkie dusze. Możesz też wracać na Ziemię i udawać, że wcale nie umarłaś.

I życie na Ziemi, i Piekło mają swoje zalety. Komu ofiarujesz swoje serce – koledze ze studiów Piotrusiowi czy diablo przystojnemu Belethowi? I czy twoja śmierć była naprawdę przypadkowa?

Katarzyna Berenika Miszczuk – polska pisarka. Z wykształcenia jest lekarką. Debiutowała w 2006 roku powieścią Wilk. Choć pisze przede wszystkim fantastykę, jest autorką niezwykle wszechstronną. Na swoim koncie ma m.in. kryminał Pustułka (2015) czy powieść grozy Druga szansa (2013). Czytelniczki pokochały ją zwłaszcza za serię Kwiat paproci (tomy: Szeptucha, Noc Kupały, Żerca, Przesilenie). Powieści o perypetiach Gosławy Brzózki, młodej szeptuchy, regularnie goszczą w plebiscytach na najpopularniejsze książki na portalu lubimyczytac.pl. Pierwszy tom serii został uznany za Książkę Roku 2016, trzeci – za Książkę Roku 2017. Przesilenie uzyskało nominację w 2018 roku w kategorii „Literatura fantastyczna”.

Grupa Wydawnicza Foksal poleca zakup książki: https://www.gwfoksal.pl/ja-diablica-katarzyna-berenika-miszczuk-sku67108d7597e9c098e0a0.html

Podziel się:

Nastepne

Sztuczna inteligencja diagnozuje bezobjawowych pacjentów COVID-19 ze 100-proc. skutecznością na podstawie analizy kaszlu. Naukowcy pracują już nad aplikacją mobilną

pt. lis 6 , 2020
[DEPESZA] Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology opracowali algorytm sztucznej inteligencji zdolny do wykrywania bezobjawowego zakażenia koronawirusem na podstawie próbek głosu. Zespół badawczy pracuje nad stworzeniem aplikacji mobilnej służącej do testów przesiewowych. – Skuteczne wdrożenie grupowego narzędzia diagnostycznego mogłoby ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii, gdyby wszyscy z niego skorzystali przed udaniem się do klasy, fabryki lub restauracji  – przekonuje Brian Subirana, naukowiec z MIT. – Naukowcy z MIT odkryli, że sposób kasłania osoby bez objawów COVID-19 może […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie

/tmp/