Klara i Słońce – najnowsza powieść laureata literackiej Nagrody Nobla Kazuo Ishiguro

Klara to Sztuczna Przyjaciółka. Wprawdzie nie najnowszej generacji, ale posiadająca niezwykłe zdolności poznawcze, pamięć i – co najważniejsze – empatię.

Ze swojego miejsca w sklepie bacznie śledzi zachowanie tych, którzy mijają jego witrynę i tych, którzy decydują się wejść do środka. Ma nadzieję, że któryś z klientów wkrótce wybierze właśnie ją.

Kiedy wreszcie los się do niej uśmiecha, jest gotowa jak najlepiej służyć dziewczynce, dla której zostaje kupiona.

I choć przed opuszczeniem sklepu otrzymuje ostrzeżenie, że ludziom nie zawsze można ufać, jest gotowa zrobić wszystko, by wywiązać się ze swojego zadania.

Ale żeby jej starania przyniosły rezultat, nieodzowna jest pomoc Słońca. Właśnie w nim i jego dobroczynnym działaniu Klara widzi nadzieję. Bo choć świat, który poznaje, jest daleki od idealnego, Klara nie traci optymizmu.

Klara – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od przymiotnika clarus znaczącego tyle, co „jasny”, „jaśniejący”. Oznacza ono zatem kobietę o czystym sercu z jasnym umysłem, która cieszy się dobrą opinią. Klara jest osobą, której nie da się nie lubić. Ma ogromny urok osobisty, barwną i oryginalną osobowość, jest wesoła, towarzyska oraz spontaniczna. Jednocześnie charakteryzuje ją inteligencja, życzliwość w stosunku do ludzi i ciekawość świata. Szybko się uczy, jest zadbana i zawsze świetnie wygląda. Ma w sobie coś, co przyciąga do niej ludzi oraz szczęście. Często udaje się jej więc spełniać marzenia i osiągać zamierzone cele. Jest silna psychicznie, konsekwentna i pracowita. Jest śmiała i nie boi mówić się o swoich poglądach, nawet jeśli są one kontrowersyjne. Klara to także oddana przyjaciółka, na którą można liczyć w każdej sytuacji.

Wydawnictwo Albatros poleca zakup książki: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/klara-i-slonce/

Podziel się:

Nastepne

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny zwiększy ochronę nabywców mieszkań, ale spowoduje wzrost cen. Branża przeciwna wysokości nowych składek

pon. mar 29 , 2021
Deweloperzy co do zasady zgadzają się z ideą wprowadzenia większej ochrony dla nabywców lokali i utworzenia Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego, ale sprzeciw budzi wysokość składek, które będą do niego odprowadzane. W założeniu UOKiK na DFG ma trafiać ok. 140 mln zł, aby rokrocznie pokryć ewentualną upadłość jednego dużego i dwóch mniejszych deweloperów. – Takie przypadki są sporadyczne, nie ma uzasadnienia dla wprowadzania dodatkowych obciążeń finansowych dla nabywców – ocenia Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich. – Deweloperski Fundusz Gwarancyjny […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie