ks. Tomáš Halík – Od podziemnego Kościoła do labiryntu wolności. Autobiografia.

To historia czeskiego księdza, który stał się autorytetem dla wielu ludzi w Kościele, a także dla niewierzących na całym świecie. Opisane w niej życie księdza Halíka to lekcja pokory i dobrego życia ­ ­– niezależnie od sytuacji politycznej, w jakiej przyszło mu żyć.

Tomáš Halík to – przez wielu nazywany czeskim Tischnerem – przyjaciel papieży, polityków, intelektualistów i artystów. To nauczyciel pojednania, zrozumienia i człowieczeństwa. Kapłan wyświęcony potajemnie i autor międzynarodowych bestsellerów opowiada teraz fascynującą historię swojego życia.

Urodzony w Pradze w 1948 roku, Halík spędził dzieciństwo pośród nocy stalinizmu. Nawrócił się na chrześcijaństwo w czasach prześladowań komunistycznych, ukończył nielegalne studia teologiczne i potajemnie przyjął święcenia kapłańskie we wschodnich Niemczech.

Pracując oficjalnie jako psychoterapeuta, w „podziemnym Kościele”, towarzyszył kardynałowi Františkowi Tomáškowi, a ponadto współpracował z Václavem Havlem.

Świadek Praskiej Wiosny i ofiary Jana Palacha, najazdu wojsk Układu Warszawskiego i aksamitnej rewolucji. Poglądy Halíka – otwarcie na dialog międzywyznaniowy i międzykulturowy oparty na uniwersalnych wartościach humanistycznych – kształtowały się w czasach trudnego przejścia Czechosłowacji od totalitarnego reżimu komunistycznego do demokracji.

Tomáš Halík – czeski duchowny, teolog, profesor socjologii. Po polsku ukazało się kilkanaście jego książek, m.in. Chcę, abyś był oraz Różnorodność pojednana. W 1978 roku tajnie wyświęcony na księdza. W czasach komunizmu jedna z ważniejszych postaci podziemnego Kościoła katolickiego. Współpracownik i doradca kardynała Františka Tomáška, papieża Jana Pawła II oraz prezydenta Czech – Václava Havla.

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/od-podziemnego-kosciola-do-labiryntu-wolnosci-autobiografia-halik-tomas-169943

Podziel się:

Nastepne

Visa radzi jak bezpiecznie kupować w internecie

pt. kwi 17 , 2020
Obecnie, łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej, możemy wykonywać wiele czynności bez wychodzenia z domu. Dostęp do szerokiej gamy filmów, zrobienie zakupów spożywczych na cały tydzień, zamówienie obiadu z restauracji prosto na nasz stół – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy kilka kliknięć.   Polska to jeden z najszybciej rosnących rynków e-commerce na świecie. Na dynamiczny rozwój zakupów w sieci wpływa m.in. coraz większa liczba sklepów internetowych oferujących szeroką gamę produktów […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie