Leonard Mlodinow – Chwiejnym krokiem. Jak przypadki wpływają na nasz los

Pasjonująca książka, która uświadamia nam, że w naszym życiu jest wiele zdarzeń równie przewidywalnych, jak kroki potykającego się człowieka, który wyszedł nad ranem z baru.

Leonard Mlodinow, urodzony gawędziarz, w pasjonujący sposób pokazuje, w jaki sposób nasze życie jest głęboko ukształtowane przez przypadek i losowość oraz że wszystko, od oceny wina w branżowym czasopiśmie, przez sukces korporacyjny, na ocenach w szkole i sondażach politycznych kończąc jest mniej wiarygodne, niż nam się wydaje.

Pokazując prawdziwą naturę przypadku i ujawniając psychologiczne złudzenia, które powodują, że źle oceniamy otaczający nas świat, Mlodinow daje nam narzędzia potrzebne do podejmowania bardziej świadomych decyzji. Od szkolnej klasy po salę sądową i od rynków finansowych posupermarkety, intrygujące i pouczające spojrzenie Mlodinowa na to, jak przypadkowość,przypadek i prawdopodobieństwo wpływają na nasze codzienne życie, fascynuje, intryguje i nieodmiennie inspiruje.

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/chwiejnym-krokiem-jak-przypadki-wplywaja-na-nasz-los.html

Podziel się:

Nastepne

Przeskok w nowy wiek

śr. kwi 27 , 2022
Szpital w Czeladzi to jedna z czołowych placówek w regionie Czeladzki szpital borykał się z wieloma problemami natury technicznej i finansowej. Zadłużenie sięgało ok. 60 mln zł przy przychodach rzędu 45 mln zł rocznie. Dług rósł i realia ekonomiczne sugerowały likwidację placówki. Z odsieczą przyszedł nowy zarząd.  – Przygotowaliśmy program naprawczy i już po roku osiągnęliśmy wynik dodatni – mówi dr n. med. Dariusz Jorg, pełnomocnik dyrektora ds. restrukturyzacji. – Spłaciliśmy praktycznie wszystkie długi. Powiększyliśmy przychody do 117 mln […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie