Lisa Gardner – Zanim zniknęła

Nie jest policjantką. Jest przeciętną kobietą, która swoje w życiu przeszła. Nazywa się Frankie Elkin i zajmuje się odnajdywaniem osób, które przepadły bez wieści.

Dlaczego to robi? Może należałoby zapytać, dlaczego nie robią tego inni? Ile osób już znalazła? Jeszcze żadnej. Ale może tym razem się uda? Choć równie dobrze Frankie może przypłacić te poszukiwania własnym życiem.

Frankie Elkin jest przeciętną kobietą w średnim wieku, wychodzącą z nałogu alkoholiczką, której pozostało już niewiele więcej niż żal z powodu popełnionych błędów. Sensem jej życia jest to, czego nikt nie chce robić – poszukiwanie zaginionych, o których zapomniał świat.

Kiedy policja bezradnie rozkłada ręce, media znajdują nowe tematy, a krewni i znajomi przechodzą do porządku dziennego nad zniknięciem bliskiej osoby, Frankie wkracza do akcji i zaczyna poszukiwania.

W Mattapan, dzielnicy Bostonu o nie najlepszej reputacji, czeka na nią kolejna nierozwiązana sprawa. Frankie poszukuje Angelique Badeau, haitańskiej nastolatki, która zniknęła ze szkoły kilka miesięcy wcześniej. Pełna rezerwy postawa policji bostońskiej i ostrożność rodziny ofiary uświadamiają Frankie, że w tej sprawie jest zdana tylko na siebie, a ktoś nie chce, by poznała odpowiedzi na pytania, które tak uparcie zadaje. Frankie nie cofnie się jednak przed niczym, aby odkryć prawdę. Nawet jeśli oznacza to, że następną zaginioną osobą może być ona.

Wydawnictwo Albatros poleca zakup książki: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/zanim-zniknela/

Podziel się:

Nastepne

Unijna dyrektywa ukróci nieuczciwe promocje. Ochroni też konsumentów przed fałszywymi opiniami o produktach i usługach

pt. maj 27 , 2022
Dyrektywa Omnibus, która wchodzi w życie 28 maja, ma wzmocnić ochronę konsumentów przed nieuczciwymi praktykami handlowymi. Chodzi m.in. o fałszywe przeceny, kiedy sklep najpierw podwyższa ceny, by następnie je obniżyć do pierwotnego poziomu, promując ten zabieg jako znaczącą obniżkę. Producenci nie będą mogli również różnicować składu produktów na poszczególne rynki bez jasnej informacji dla konsumenta o tych praktykach. Polski projekt przepisów implementujących Omnibusa do krajowego prawa wciąż jest na etapie prac rządowych. – Akty wykonawcze […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie