Lyndy Gratton, Andrew J. Scott – Nowe długie życie

Najważniejszą zmianą, jaka czeka ludzkość, będzie życie w zdrowiu przez nawet 120 lat – przekonują autorzy książki, profesorowie z London Business School.

Jutrzejsi sześćdziesięciolatkowie będą mieć tyle energii, co dzisiejsi trzydziestolatkowie. Wrócimy na studia kilka razy w życiu. Tydzień pracy najprawdopodobniej skróci się do czterech dni. Niektóre zawody przestaną istnieć, ale są i takie, w których roboty nie zastąpią człowieka.

Czy sztuczna inteligencja nam zagraża? A może wręcz przeciwnie, uratuje nas od pracy do końca życia i zaopiekuje się nami na starość? To, czego dziś potrzebujemy, to innowacje społeczne na miarę postępu technologicznego. Bądź jak kameleon. Nie daj się zaskoczyć… Przyszłości.

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/nowe-dlugie-zycie-zaprojektuj-swoja-przyszlosc-w-zmieniajacym-sie-swiecie-scott-andrew-j-gratton-lynda-243942?query=nowe%20d%C5%82ugie

Podziel się:

Nastepne

Maciej Bennewicz, Anna Jera - Wolna i szczęśliwa

pon. kwi 17 , 2023
Jak żyć szczęśliwie i stać się prawdziwie wolną? Pytanie to często zadają osoby w kryzysie podczas sesji terapeutycznej. W książce skupiliśmy się na sytuacji kobiet, gdyż to one najczęściej stają się ofiarami toksycznych relacji. Nierzadko pod maską pozorów wzorowej, niemal idealnej rodziny, w cieniu patriarchalnych nawyków, mężatki ulegają presji norm społecznych, które doskonale potrafi wykorzystać emocjonalny wampir. Przedstawiliśmy historie kobiet, które uzdrawiały się z traumatycznych doświadczeń i uwalniały z toksycznych […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie