Magda Omilianowicz – Wampir. Jak rodzi się zło. Epilog.

Sprawa Leszka Pękalskiego, znanego jako „wampir z Bytowa”, cały czas jest żywa. Interesują się nią zwykli ludzie oraz specjaliści wielu dziedzin. Wciąż krążą pytania dotyczące istoty zła, ale także tego, czy państwo potrafi radzić sobie z takimi ludźmi jak Pękalski. Czy rozwiązania typu Gostynin to dobre pomysły? I czy jako społeczeństwo jesteśmy bezradni wobec bestialstwa?

Magda Omilianowicz - Wampir. Jak rodzi się zło. Epilog. – Monitor Rynkowy

To książka o Leszku Pękalskim, podejrzanym o siedemnaście morderstw, znanym jako „wampir z Bytowa”. Został skazany na 25 lat więzienia po głośnym procesie, w którym przyznał się do prawie siedemdziesięciu zbrodni. Ostatecznie sąd skazał go za zabicie jednej kobiety i zbezczeszczenie zwłok. Według opinii biegłych Pękalski jest sadystą, nekrofilem i nekrosadystą. Do dziś nikt nie wie, ile morderstw ma na koncie.

Autorka reportażu – na podstawie rozmów z Pękalskim, jego bliskimi, biegłymi psychiatrami, policjantami oraz rodzinami ofiar i po przeczytaniu 70 tomów akt sprawy – opowiada przerażającą historię jednego z największych zbrodniarzy powojennej Polski.

To wstrząsający portret człowieka pozbawionego empatii, ale też opowieść o okrucieństwie i potwornych warunkach, w jakich był wychowywany. Autorka pokazuje, skąd Pękalski się wziął, kto miał na niego wpływ i ostatecznie – co doprowadziło do tego, że stał się seryjnym zabójcą. Co musiało wydarzyć się w jego życiu, że w pewnym momencie zdecydował się na dokonanie tych makabrycznych czynów?

Drugie, uzupełnione wydanie głośnego reportażu o Wampirze z Bytowa – Leszku Pękalskim, który w 2019 roku po 25 latach więzienia, miał trafić na wolność.

Wydawnictwo Kompania Mediowa poleca zakup książki: https://www.empik.com/wampir-studium-zla-omilianowicz-magda,p1270408411,ksiazka-p

Podziel się:

Nastepne

Inwestycje w rozwój BEST-EKO

czw. lip 29 , 2021
BEST-EKO stosuje bardzo skuteczną strategię wypełniania misji proekologicznej na rynku unieszkodliwiania odpadów i oczyszczania ścieków BEST-EKO Sp. z o.o., usytuowana na terenie Żor i Rybnika, działa na rynku usług komunalnych od 1996 roku. Jako właściciel oczyszczalni, przedsiębiorstwo przyjmuje ścieki z obszaru okolicznych gmin. Zmodernizowane obiekty i infrastruktura oraz stosowane innowacyjne technologie dostosowane do rygorystycznych wymogów krajowych i unijnych sytuują oczyszczalnię wśród najlepszych tego typu jednostek w obszarze województwa śląskiego.  Firma wdraża rozmaite innowacje, produkuje nawóz – BEST-TERRA […]
Inwestycje w rozwój BEST-EKO – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie