Marcel Woźniak – Rzeźnik z Lyonu

Sprawę jego ekstradycji śledził z zapartym tchem cały świat, a proces Barbiego był jednym z najgłośniejszych w historii. Poznaj historię Klausa Barbiego, rzeźnika z Lyonu.

Marcel Woźniak - Rzeźnik z Lyonu – Monitor Rynkowy

Dowódca Gestapo w Lyonie słynął z niebywałego okrucieństwa: mordów, gwałtów i tortur. Posłał do komór gazowych w Auschwitz 44 żydowskich dzieci i tysiące dorosłych, pojmał i zakatował Jeana Moulina – bohatera, organizatora tajnej armii francuskich bojowników.

Po wojnie Klaus Barbie, poszukiwany przez cały świat… zniknął. Nieoczekiwany zwrot akcji nastąpił w roku 1970, gdy ktoś rozpoznał gestapowca w gazecie: nazista ukrywał się w Boliwii pod nazwiskiem Altmann.

Wydawnictwo Filia poleca zakup książki: https://www.empik.com/rzeznik-z-lyonu-wozniak-marcel,p1320468682,ksiazka-p?fromSearchQuery=rze%C5%BAnik+z+lyonu

Podziel się:

Nastepne

Organizacje samorządowe apelują o dłuższy czas na rozliczenie środków unijnych

pon. paź 3 , 2022
Organizacje samorządowe oczekują wydłużenia okresu rozliczenia wydatków programów operacyjnych perspektywy finansowej 2014-2020. Według nich, konieczne jest wydłużenie okresu realizacji zadań przynajmniej do końca 2024 roku ze względu na liczbę kryzysów społeczno-gospodarczych, które miały wpływ na wydatkowanie funduszy europejskich. Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych zaapelowało do rządu o negocjacje z Komisją Europejską związane z wydłużeniem okresu rozliczenia programów operacyjnych perspektywy finansowej 2014-2020 o okres minimum jednego roku, tj. przynajmniej do 31 grudnia […]
Organizacje samorządowe apelują o dłuższy czas na rozliczenie środków unijnych – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie