Maria Mazurek, Wojciecha Harpula – Panie przodem

43 proc. osób na stanowiskach menadżerskich w Polsce to kobiety – to drugi najlepszy wynik w Europie. Dlaczego więc jeszcze niedawno mieliśmy w polskim rządzie więcej ministrów o imieniu Mariusz niż kobiet?

Maria Mazurek, Wojciecha Harpula - Panie przodem – Monitor Rynkowy

Na naszych oczach rozgrywa się spóźniona rewolucja i pierwsza prawdziwa dyskusja o rolach kobiet i mężczyzn. Wojciech Harpula i Maria Mazurek przyglądają się temu, co dzieje się w naszych domach i w przestrzeni publicznej – edukacji, polityce i języku.

Czy płeć rzeczywiście nie ma już żadnego znaczenia?

A może właśnie grozi nam wojna płci?

O co walczą feministki, a czego nie chcą uznać obrońcy patriarchatu? Czemu niektóre kobiety nie lubią feminatywów?

I jak równouprawnienie wpływa na seks?

Autorzy prowadzą nieoczywiste i prowokujące rozmowy, w których pytają o podział obowiązków, przemoc, miłość, pieniądze i władzę. Odpowiadają m.in. Bogdan de Barbaro, Andrzej Depko, Zuzanna Radzik i Ewa Woydyłło-Osiatyńska.

W łóżku, szkole, biurze, Sejmie czy kościele – co w Polsce znaczy dziś bycie kobietą i bycie mężczyzną?

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/panie-przodem-o-co-walcza-kobiety-i-mezczyzni-we-wspolczesnej-polsce-harpula-wojciech-mazurek-maria-245445?query=panie%20przodem

Podziel się:

Nastepne

Max Czornyj - Kat Hitlera

śr. kwi 26 , 2023
Historia Johanna Reichharta, człowieka, który wykonał najwięcej egzekucji w dziejach ludzkości. Czy można go uznać za zbrodniarza? A może kat zawsze jest niewinny? Johann Reichhart pozbawił życia co najmniej 3165 osób. Nie interesowały go ich płeć, wiek ani powód skazania. Nikt przed nim nie zabijał tak szybko i tak skutecznie. Trudno uwierzyć w makabryczne rekordy, które ustanawiał, a jednak to wszystko wydarzyło się naprawdę. Sposoby wykonywania egzekucji, ich tempo, a […]
Max Czornyj - Kat Hitlera – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie