Mateusz Baczyński, Janusz Schwertner – Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca

Ile warte jest ludzkie życie? 1 zł 30 gr. W promocji osiemdziesiąt pięć groszy. Tyle mniej więcej kosztuje nabój. Reszta to propaganda, która głosi, że życie jest czymś niezwykle cennym.

Mateusz Baczyński, Janusz Schwertner - Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca – Monitor Rynkowy

Jurek ps. „Zwierzak” przez wiele lat żył z podwójną tożsamością. Wcielał się w rolę płatnych zabójców, handlarzy narkotyków i gangsterów. Przenikał do najgroźniejszych mafii w Polsce. Każdego dnia ryzykował życie i przebywał wśród niebezpiecznych bandytów i psychopatów. Mieszkał z nimi, pił, przyjaźnił się, robił interesy, a na końcu posyłał ich za kratki. Widział rzeczy, o których inni baliby się pomyśleć.

“Zwierzak”, najsłynniejszy polski policjant pracujący pod przykryciem, po raz pierwszy tak szczerze opowiada o kulisach swojej pracy i cenie jaką musiał za nią zapłacić.

Jackowi Tomalskiemu spalono samochód i grożono śmiercią. Nie przespał już spokojnie żadnej nocy, od kiedy usłyszał, że z jego dziesięcioletniej córki szantażyści chcą uczynić prostytutkę. Będąc na granicy obłędu, postanowił wynająć zabójcę. Tę fatalną decyzję ostatecznie przypłacił własnym życiem. Janusz T. stworzył kilka grup, które zajmowały się różnymi typami przestępczości. Działał jak w sprawnie zarządzanej korporacji. Na imprezach u Krakowiaka bywali policjanci, adwokaci, prokuratorzy.

Mateusz Baczyński, Janusz Schwertner – dziennikarze śleczy Onetu, wcześniej związani z innymi mediami. Laureaci wielu prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym Grand Press. Razem współtworzą program kryminalny Gry uliczne. Autorzy bestsellerowej książki Antyterroryści. Elitarne siły specjalne w akcji.

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/zwierzak-spowiedz-policyjnego-przykrywkowca-baczynski-mateusz-janusz-schwertner-178295?query=zwierza

Podziel się:

Nastepne

Prawo.pl: praca zdalna, ale już ze zwrotem kosztów

pt. maj 21 , 2021
Katalog kosztów, jakie będzie musiał zwracać pracodawca, rezygnacja z obowiązku ubezpieczenia sprzętu przez pracodawcę, a także możliwość przeprowadzenia kontroli bez zgody pracownika i pracy zdalnej okazjonalnie – to niektóre z propozycji rządu – podaje Prawo.pl. Eksperci, choć z zastrzeżeniami, pozytywnie oceniają przedstawiony projekt. Takie rozwiązania przewiduje przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii projekt ustawy dotyczący m.in. pracy zdalnej. W środę został on skierowany do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych. […]
Prawo.pl: praca zdalna, ale już ze zwrotem kosztów – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie