Maxwell Maltz – Psychocybernetyka

W tej edycji Psychocybernetyki pierwotny tekst książki został opatrzony współczesnym wprowadzeniem i posłowiem Matta Fureya oraz dodatkowo objaśniony jego komentarzami, aby uczynić przesłanie doktora Maltza jeszcze bardziej użytecznym dla obecnych czytelników.

Maxwell Maltz - Psychocybernetyka – Monitor Rynkowy

W swobodnym przekładzie z greckiego cybernetyka oznacza „sternika, który kieruje statek do portu”. Współcześnie to nauka o tym, w jaki sposób ludzie, zwierzęta i maszyny kontrolują i przekazują informacje. Psychocybernetyka, termin ukuty przez Maxwella Maltza, oznacza „nakierowywanie umysłu na efektywny, użyteczny cel, aby można było osiągnąć najwspanialszy port na świecie – spokój umysłu”.

Dr Maltz był pierwszym badaczem i autorem, który wyjaśnił, w jaki sposób obraz samego siebie (to on ten termin spopularyzował) ma całkowitą kontrolę nad zdolnością danej osoby do osiągnięcia dowolnego celu. Opracowane przez niego metody i techniki – wizualizację, ćwiczenia w wyobraźni, relaksację – każdy może wykorzystać do kształtowania i poprawy obrazu samego siebie. Od ponad pół wieku wspomagają one i inspirują niezliczonych guru motywacji, psychologów sportowych, praktyków samodoskonalenia i kolejne pokolenia czytelników książek Maltza, zwłaszcza Psychocybernetyki.

Psychocybernetyka to klasyk literatury motywacyjnej. Skorzystaj z potęgi swojego umysłu, aby:

  • ulepszyć obraz samego siebie,
  • nauczyć się czerpać moc z dobrych momentów ze swojej przeszłości,
  • wyznaczać i osiągać wartościowe cele,
  • rozwijać współczucie, szacunek dla samego siebie i wielkoduszność,
  • doskonalić siłę racjonalnego myślenia,
  • odkryć klucz do szczęśliwszego, bardziej udanego życia.

Zasady i techniki psychocybernetyki są ponadczasowe; opierają się na solidnych podstawach naukowych i stanowią przepis na myślenie i działanie, które prowadzi do wymiernych rezultatów.

Wydawnictwo Studio Emka poleca zakup książki: https://studioemka.com.pl/psychologia-motywacja/682-psychocybernetyka.html

Podziel się:

Nastepne

TANDEM: innowacyjne elementy przejazdów kolejowo-drogowych

pt. wrz 23 , 2022
O inwestycjach w nowe technologie i innowacyjnych elementach przejazdów    kolejowo-drogowych rozmawiamy z Henrykiem Jungiem, członkiem zarządu firmy TANDEM Sp. z o.o. Marka TANDEM od lat uchodzi za jednego z liderów w branży wielkogabarytowych prefabrykatów żelbetowych. Jak państwo to osiągają? Nieustannie inwestujemy w nowości technologiczne. Dokonaliśmy np. zakupu nowych suwnic, które wesprą naszą codzienną działalność, czyli produkcję żelbetowych elementów wielkogabarytowych, takich jak słupy, belki, pale prefabrykowane, a także ściany oporowe – […]
TANDEM: innowacyjne elementy przejazdów kolejowo-drogowych – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie