Popularne w latach 80. i 90. gry paragrafowe wracają!

Gry paragrafowe to rodzaj jednoosobowej gry fabularnej. Jednak zamiast teatru wyobraźni, jak ma to miejsce w grach RPG, gracz przeżywa swoje przygody poprzez odkrywanie kolejnych paragrafów, które wskaże mu opowieść.

Książki paragrafowe przenoszą czytelnika w samo centrum zdarzeń. To on decyduje, w jaki sposób potoczy się fabuła całej opowieści – każdy jego wybór napędza akcję.

Mechanika gry jest bardzo prosta i opiera się na statystykach postaci oraz rzutach kośćmi. W trakcie swojej przygody gracz przemieszcza się po świecie gry, decydując, jaką ścieżkę wybrać. Na swojej drodze spotyka zarówno sprzymierzeńców jak i wrogów, z którymi musi wejść w interakcję, nierzadko opowiadając się po stronie dobra lub zła. To od gracza zależy, czy jego przygoda zakończy się sukcesem.

Fighting Fantasy: Czarnoksiężnik z Ognistej Góry

Popularne w latach 80. i 90. gry paragrafowe wracają! – Monitor Rynkowy

Wciel się w postać poszukiwacza przygód, który wyrusza na niebezpieczną wyprawę do samego serca Ognistej Góry. Po drodze będziesz musiał podjąć szereg decyzji, od których będzie zależał twój los. Wędruj przez labirynt korytarzy, walcz o życie i dokonuj właściwych wyborów. To ty jesteś bohaterem tej opowieści!

Grupa Wydawnicza Foksal poleca zakup książki: https://www.gwfoksal.pl/fighting-fantasy-czarnoksieznik-z-ognistej-gory-steve-jackson-sku9d5ad31408cab0a314e2.html

Fighting Fantasy: Dom pełen zła

Popularne w latach 80. i 90. gry paragrafowe wracają! – Monitor Rynkowy

Pewnej deszczowej nocy twój samochód odmawia posłuszeństwa. Postanawiasz szukać pomocy w najbliższej posiadłości. Nie wiesz jednak, że przekroczenie progu tego domostwa było największym błędem w twoim życiu. W tej historii nie ma łatwych wyborów, a zło czai się tuż za rogiem.

Grupa Wydawnicza Foksal poleca zakup książki: https://www.gwfoksal.pl/fighting-fantasy-dom-pelen-zla-steve-jackson-sku4a0a09dcc8c7af4f1423.html

Podziel się:

Nastepne

Nowe badania potwierdzają: Arktyka się topi. Tempo zmian jest nadzwyczajne

pt. wrz 25 , 2020
[DEPESZA] Arktyka przechodzi w zupełnie nowy stan klimatyczny z powodu szybkiego ocieplenia. Wielkość lodu morskiego późnym latem, kiedy osiąga swoje coroczne minimum, weszła już w statystycznie inny klimat, a temperatura powietrza na powierzchni i liczba dni z padającym deszczem zamiast śniegu również zaczynają się zmieniać. – Tempo zmian jest nadzwyczajne – alarmuje Laura Landrum, naukowiec amerykańskiego Narodowego Centrum Badań Atmosfery. Zgodnie z nowym kompleksowym badaniem warunków panujących w Arktyce szybko ocieplający się obszar […]
Nowe badania potwierdzają: Arktyka się topi. Tempo zmian jest nadzwyczajne – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie