Prof. dr hab. Piotr Sztompka – Socjologia. Wykłady o społeczeństwie

Profesor Piotr Sztompka oddaje w ręce czytelników nowe, poszerzone i zaktualizowane wydanie największego bestsellera akademickiego w Polsce, wzbogacone o kolejne treści i fotografie.

Podręcznik obejmuje całokształt problematyki socjologicznej od najprostszych kontaktów międzyludzkich aż po najbardziej złożone struktury i procesy zachodzące w społeczeństwie globalnym.

Jak pisze sam autor w przedmowie:

Czytelnicy nie znajdą tu statystyk, wyników sondaży, wykresów czy tabelek z danymi. Są inne podręczniki socjologii, gdzie takich elementów jest w bród. W epoce internetu bardzo łatwo też wszystko to odszukać w sieci. Natomiast nie znajdzie się tam narzędzi do porządkowania i rozumienia tych faktów: modeli i teorii, a także szczególnego socjologicznego języka pozwalającego fakty nazwać, mówić o nich i myśleć socjologicznie. Moim celem jest właśnie nauczenie studentów tego języka, a także szczególnej wyobraźni teoretycznej pozwalającej lepiej orientować się w otaczającym świecie społecznym i wyraźniej widzieć własne w nim miejsce i szanse życiowe.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych problematyką życia społecznego, a zwłaszcza dla studentów socjologii i innych nauk społecznych, ekonomicznych czy humanistycznych.

Piotr Sztompka jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego i wykładowcą w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, członkiem rzeczywistym PAN i PAU. Wykładał na uczelniach zagranicznych na czterech kontynentach. Jego prace ukazały się w czternastu językach. W latach 2002-2006 pełnił prestiżową funkcję prezydenta Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego (ISA). Za dwie książki wydane przez Znak – Socjologia. Analiza społeczeństwa (2002, 2012) i Socjologia zmian społecznych (2005) – zdobył najwyższe polskie wyróżnienie naukowe: Nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej zwaną ,,polskim Noblem”.

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/socjologia-wyklady-o-spoleczenstwie-sztompka-piotr-188236?query=socjologi

Podziel się:

Nastepne

W 2025 roku na świecie przechowywanych będzie 180 zettabajtów danych

pt. cze 25 , 2021
[DEPESZA] Ilość przetwarzanych danych rośnie skokowo z roku na rok, a dynamiczny wzrost rynku e-commerce spowodowany przez pandemię i konieczność cyfryzacji jeszcze napędził ten trend. Według najnowszych prognoz IDC za cztery lata na całym świecie będzie przechowywanych już 180 zettabajtów danych. Najszybciej produkują je firmy, choć wciąż często mają problemy z ich efektywnym wykorzystaniem oraz bezpiecznym przechowywaniem. Tym bardziej że wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa są coraz poważniejsze. Dlatego firmy coraz częściej decydują się na inwestycje w innowacyjne […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie