Ransom Riggs – Plagi na diabelskim poletku

Plagi na Diabelskim Poletku to szósta powieść z serii Osobliwy Dom Pani Peregrine, a zarazem decydująca bitwa o świat osobliwców.

Po dramatycznej ucieczce przed żądnym krwi głucholcem Jacob Portman i Noor dołączają do pani Peregrine i osobliwych dzieci. Ich obecny dom, Diabelskie Poletko, nawiedzają plagi w postaci spadających z nieba kości, popiołu i krwi. Te złowrogie znaki to zapowiedź nadejścia armii potworów Caula. Powstały z martwych w bibliotece dusz, potężniejszy niż kiedykolwiek Caul i jego niosący śmierć słudzy wydają się niepokonani. Los całego świata osobliwców jest w rękach Jacoba i jego przyjaciół, którzy stawiają czoło śmiertelnie groźnym wrogom i przemierzają najbardziej niebezpieczne pętle w historii.

Ten tom, jak zwykle z wieloma niecodziennymi zdjęciami wewnątrz, skrywa wiele odpowiedzi na pytania postawione w poprzednich tomach. Plagi na Diabelskim Poletku to epickie zwieńczenie serii bestsellerowych powieści o osobliwych dzieciach pani Peregrine.

Osobliwy dom pani Peregrine to seria książek dla młodzieży. Opowiada o przygodach osobliwych dzieci z domu sierot, który znajduje się na tajemniczej wyspie. Szesnastoletni Jakub chce za wszelką cenę odkryć przeszłość dziwnego, zniszczonego domu, a także jego małych mieszkańców. Przy okazji chłopak dowiaduje się rzeczy, których zupełnie się nie spodziewał, a niespodziewane zdarzenia wciągają go w świat pętli czasowych, telepatii oraz zmiennokształtnych.

Czym wyróżniają się książki Ransoma Riggsa? Ich cechą charakterystyczną są niezwykłe, wywołujące dreszcz niepokoju fotografie, od których trudno oderwać wzrok. Są to autentyczne zdjęcia, które pisarz odnalazł w Belgii oraz Luksemburgu, zwiedzając opuszczone domy i zamki.

Wydawnictwo Media Rodzina poleca zakup książki: https://www.mediarodzina.pl/produkt/plagi-na-diabelskim-poletku/

Podziel się:

Nastepne

Andrew Morton - Diana. Jej historia

śr. lis 17 , 2021
Historia kobiety, która nadała ludzką twarz rodzinie królewskiej i zapłaciła za to najwyższą cenę. Księżna Diana, będąca ikoną za życia i legendą po śmierci, nie przestaje fascynować. Ta przełomowa biografia nazwana „najdłuższym pozwem rozwodowym w historii” została napisana we współpracy z samą księżną i przy wsparciu jej przyjaciół. Porywający reportaż stał się wyjątkową klasyką literacką nie tylko ze względu na kontrowersyjną treść, lecz także z powodu potajemnego zaangażowania Diany w […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie