Roman Bratny – Kolumbowie. Rocznik 20

Kultowa powieść, która dała nazwę całemu pokoleniu Polaków urodzonych około roku 1920.

Roman Bratny - Kolumbowie. Rocznik 20 – Monitor Rynkowy

Kolumbowie to pierwsza powojenna książka opowiadająca o młodych akowcach i ich codziennym życiu, ale także o tym, jak szli na śmierć podczas powstania warszawskiego. O dwudziestolatkach zmuszonych do podejmowania trudnych, nierzadko tragicznych decyzji. I angażujących się w walkę z Niemcami – początkowo spontanicznie, później w sposób zorganizowany.

Bratny nie ograniczył się tylko do ukazania bohaterów w pracy konspiracyjnej. W niezwykle sugestywny sposób opisał osobiste dramaty Jerzego, Kolumba, Zygmunta, Basi i Niteczki, opowiedział o ich miłościach skażonych cieniem wszechobecnej śmierci, o zwątpieniu i poświęceniu, o małych radościach – jakby na przekór okrutnej wojennej rzeczywistości.

Kolumbowie kochali życie – pod tym względem nie różnili się od współczesnej młodzieży. Choćby to przesądza o ponadczasowości tej prozy.

Wydawnictwo Albatros poleca zakup książki: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/kolumbowie-rocznik-20/

Podziel się:

Nastepne

Przemysław Wójtowicz, Michał Wójcik - Snajper wchodzi pierwszy

pt. sie 6 , 2021
To nie jest książka dla grzecznych chłopców. Ta historia to krew, pot i niekoniecznie łzy. Dla swoich jest aniołem stróżem, dla wrogów – bogiem, od którego zależy życie. Nie wstrzymuj oddechu, musisz strzelać instynktownie. Naciśnij spust. Szybko przeładuj. Sprawdź, czy trafiłeś. Pamiętaj – saper myli się raz, snajper nie może pomylić się ani razu. Bo twój błąd oznacza śmierć twoich kumpli. Do akcji zawsze wkraczał pierwszy. Od jego umiejętności zależał […]
Przemysław Wójtowicz, Michał Wójcik - Snajper wchodzi pierwszy – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie