Stefan Majchrowski – Rozbudzona harfa. Legendy i baśnie z całego świata

Odkrywanie jednego serca. Baśniowa podróż przez kontynenty i epoki. Książka dla całej rodziny.

Stefan Majchrowski - Rozbudzona harfa. Legendy i baśnie z całego świata – Monitor Rynkowy

Niezwykłość legend i baśni napisanych przez Stefana Majchrowskiego, które układają się w szlak podróżny dookoła świata, wynika nie tylko z tego, że zostały one oparte na wątkach wysnutych z prastarych mitów i podań.

Każda emanuje swoistą kulturą, z której wyrosła; czy to szkocką, arabską, polską, ukraińską, afrykańską czy inną. Łączy je wszak uniwersalny wątek – dociekanie nad pochodzeniem księżyca, wysp, skał i żyznych pól, nad początkiem świata.

W świecie tym żyje człowiek – często zabawny, nieporadny, niekonsekwentny, obdarzony przywarami, zaletami i śmiesznostkami, który zmaga się z przeciwnościami losu. On właśnie jest tu głównym bohaterem.

W każdym miejscu na ziemi jest inny, a jednak bliski i zrozumiały dla każdego. Każdy też znajdzie w tych żywo, z humorem napisanych legendach i baśniach coś innego, przeznaczonego dla siebie: i dziecko, i młody człowiek, i dorosły.

Wydawnictwo Zysk i S-ka poleca zakup książki: https://sklep.zysk.com.pl/rozbudzona-harfa-basnie-i-legendy-z-calego-swiata.html

Podziel się:

Nastepne

Frances Hodgson Burnett - Tajemniczy ogród

pt. gru 29 , 2023
Tajemniczy ogród – jedna z najbardziej ukochanych opowieści dla dzieci – otwiera drzwi do najgłębszych zakamarków serca. Pewnego deszczowego dnia dziewięcioletnia Mary Lennox przybywa do ponurej posiadłości swojego wujka, Archibalda Cravena. Jej nowy opiekun okazuje się dziwnym, nieprzystępnym człowiekiem. Jeszcze bardziej zagadkowy jest jego dom – położony na wrzosowisku dwór o stu pokojach, w którym nocą rozlega się czyjś płacz. Otacza go ogród, do którego nikomu nie wolno wchodzić. Mary […]
Frances Hodgson Burnett - Tajemniczy ogród – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie