Stephen King – Później

Czasami dorastać znaczy stanąć twarzą w twarz z prześladującymi cię demonami. A istnieją koszmary, których nikt sobie nie wyobraża.

Stephen King - Później – Monitor Rynkowy

Dar, który jest przekleństwem, ale może ocalić dziesiątki istnień ludzkich. Matka, która próbuje ukryć przed światem niezwykłe zdolności syna, ale nie waha się z nich skorzystać, gdy życie przypiera ją do muru. Chłopiec, który wolałby być zwyczajny, ale los chce inaczej.

Dojrzewanie to stawanie twarzą w twarz z własnymi demonami. Niektórym nie udaje się to nigdy. Inni muszą przejść przyśpieszony kurs dorosłości – jak Jamie Conklin.

Stephen King - Później – Monitor Rynkowy

Najpierw zobaczył rowerzystę stojącego obok miejsca wypadku… w którym zginął. Potem sąsiadkę, która choć od kilku godzin nie żyła, udzielała mu wskazówek artystycznych i zdradziła, gdzie ukryła kosztowności. Później są inni.

Nie tylko ich widzi – rozmawiają z nim; co więcej, muszą mówić prawdę, o cokolwiek by spytał. Jamie jakoś sobie z tym radzi, czasem nawet udaje mu się czerpać korzyści ze swego daru. Dopóki nie spotka zmarłego, który za życia był potworem.

Jamie będzie musiał stoczyć z nim pojedynek na śmierć i życie. I nawet jeśli uda mu się wyjść zwycięsko z tego starcia, może nie zdołać ochronić swej niewinności.

Stephen King - Później – Monitor Rynkowy

Później, najnowsza powieść Stephena Kinga, to horror w najlepszym wydaniu – przerażający i poruszający. To także historia o straconej niewinności i konieczności wyborów między dobrem a złem. Stephen King, jak żaden inny autor, potrafi pisać o dojrzewaniu. Ta książka, zadziwiająco świeża, choć budząca dreszcz grozy, wpisuje się w ten nurt jego twórczości, obok klasycznych już dzieł, takich jak: „Dziewczyna, która kochała Toma Gordona” czy opowiadanie „Ciało” ze zbioru „Cztery pory roku” sfilmowane jako „Stań przy mnie”. Uważny czytelnik odnajdzie w niej oczywiście echa jednej z najsławniejszych powieści Kinga – „To” – i odpowiedź na pytanie, co trzeba zrobić, aby stawić czoło złu we wszystkich jego postaciach.

Nazywam się Jamie Conklin i kiedyś wydawało mi się, że na Święto Dziękczynienia narysowałem tak pięknego indyka, że mucha nie siada.

Później – zresztą niewiele później – okazało się, że było to raczej gówno, na którym muchy siadają.

Czasami prawda jest do dupy.

Myślę, że ta historia to horror.

Posłuchajcie.

Wydawnictwo Albatros poleca zakup książki: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/pozniej/

Podziel się:

Nastepne

Problem niedoboru wody pitnej może się pojawić w Polsce w ciągu kilkunastu lat. Rusza właśnie największa ogólnopolska akcja sprzątania rzek

wt. mar 23 , 2021
[DEPESZA] Na jednego Polaka przypada statystycznie ok. 1,8 tys. m³ wody rocznie, podczas gdy średnia w Europie sięga 5 tys. m³. Polska jest jednym z państw najuboższych w wodę i problem jej niedoboru może się pojawić w ciągu kilkunastu lat. Dlatego konieczne staje się oszczędzanie wody i dbanie o jej zasoby. W przypadającym 22 marca Światowym Dniu Wody rusza największa ogólnopolska akcja społecznego sprzątania rzek w Polsce. Do końca sierpnia kilka tysięcy wolontariuszy z całego kraju będzie sprzątać rzeki, […]
Problem niedoboru wody pitnej może się pojawić w Polsce w ciągu kilkunastu lat. Rusza właśnie największa ogólnopolska akcja sprzątania rzek – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie