Susannah Cahalan – Zrozumieć szaleństwo

Najgłośniejszy eksperyment w historii psychiatrii i mroczna prawda, która się za nim kryła. Czym jest obłęd? W jaki sposób go zdiagnozować i jak go leczyć?

Susannah Cahalan - Zrozumieć szaleństwo – Monitor Rynkowy

W poszukiwaniu odpowiedzi, psycholog z uniwersytetu stanfordzkiego David Rosenhan i siedmioro innych, zdrowych osób udało się pod przykrywką do szpitali psychiatrycznych na terenie Ameryki, żeby sprawdzić zasadność diagnoz psychiatrycznych. Zmuszeni do pozostania na oddziale zamkniętym, dopóki nie „udowodnią”, że są normalni, wszyscy ośmioro wyszli ze szpitala z niepokojącymi diagnozami i jeszcze bardziej alarmującymi historiami z czasu ich hospitalizacji.

Przełomowe badanie Rosenhana rozbiło całą dziedzinę psychiatrii, doprowadzając do zamknięcia wielu zakładów psychiatrycznych i na zawsze zmieniając sposób diagnozowania chorób psychicznych.

Nowe niezwykłe badania Cahalan – prawdziwa detektywistyczna historia – pokazuje, że niewiele rzeczy w tej historii było dokładnie takie, jakimi się wydają. co tak naprawdę zdarzyło się za zamkniętymi drzwiami oddziałów psychiatrycznych?

Wydawnictwo Filia poleca zakup książki: https://www.empik.com/zrozumiec-szalenstwo-cahalan-susannah,p1266068085,ksiazka-p?qa=zrozumie%C4%87%20szale%C5%84stwo&ac=true

Podziel się:

Nastepne

A.C. Gaughen - Więzy Nieba

pt. maj 28 , 2021
Aspasia, wykradziona jako dziecko od rodziców, wspina się po szczeblach kariery na czarnym rynku w imperium Cyrus i zostaje panią kapitan własnego statku kupieckiego – i za każdym razem, gdy uwalnia z niewolnictwa tyle kobiet i dzieci, ile tylko zdoła, ryzykuje życiem, ponieważ jako Żywioł wykorzystuje swoją potężną magię. Cyrus jest bliska odkrycia jej sekretów – nie tylko tego, że Aspasia jest Żywiołem rządzącym powietrzem, dzięki czemu jej statek może […]
A.C. Gaughen - Więzy Nieba – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie