Tadeusz Konwicki – Kronika wypadków miłosnych

Pierwsza wielka miłość, niepokoje dojrzewania i ostatnie takie lato. Opowieść o uczuciu, które wstrząsnęło światem Witka i Aliny to jednocześnie romantyczna podróż na Litwę w przeddzień II wojny światowej, podróż do świata, który istnieje już tylko na kartach tej jednej z najsłynniejszych polskich powieści XX wieku.

Tadeusz Konwicki - Kronika wypadków miłosnych – Monitor Rynkowy

Wydanie uzupełnia mało znane, wstrząsające opowiadanie “Kilka dni wojny, o której nie wiadomo czy była” o ocalającej sile miłości, które Konwicki miał napisać zainspirowany losem Jana Brzechwy.

Tadeusz Konwicki – pisarz, scenarzysta i reżyser. Autor między innymi Kalendarza i klepsydry i Małej Apokalipsy. Kronika wypadków miłosnych zekranizowana została przez Andrzeja Wajdę.

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/kronika-wypadkow-milosnych-tadeusz-konwicki-204682?query=kroniki%20wypadk%C3%B3w

Podziel się:

Nastepne

John Douglas, Mark Olshaker - Obsesja. Wyprawa autora „Mindhuntera” w świat drapieżców seksualnych

czw. sie 12 , 2021
Na co dzień wydają się zwykłymi ludźmi, którzy prowadzą normalne życie. Choć są potworami, wcale nie zachowują się jak potwory. Nie dostrzegamy trawiącej ich obsesji polowania na bezbronnych. Dlatego są tacy groźni. Jeśli chcemy z nimi wygrać, musimy zagrać w ich grę. Wyprawa autora „Mindhuntera” w mroczny świat drapieżców seksualnych. Legendarny profiler FBI John Douglas opowiada o śledztwach, których celem było powstrzymanie drapieżców seksualnych: stalkerów, gwałcicieli i morderców. Trzy kluczowe […]
John Douglas, Mark Olshaker - Obsesja. Wyprawa autora „Mindhuntera” w świat drapieżców seksualnych – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie