Tanvi Berwah – Potworem rodzisz się albo stajesz

Wyścigi rydwanów, morskie stworzenia wyjęte prosto z koszmarów, polityczne spory, walka o przetrwanie i uczucie, które nie powinno się narodzić.

Koral każdego dnia ryzykuje życiem, aby zapewnić swojej rodzinie bezpieczeństwo i zdobyć środki na leczenie swojej młodszej siostry Lirii. Morskie bestie, na które poluje, odgrywają kluczową rolę w Wyścigu Chwały – podwodnych igrzyskach, w których uczestniczą wyłącznie szlachetnie urodzeni mieszkańcy Solonii.

Gdy stan Lirii gwałtownie się pogarsza, Koral postanawia złamać wszelkie zasady i zawalczyć o zwycięstwo w Wyścigu. Jednym z jej rywali okazuje się Dorian – chłopak, z którym dawniej łączyła ją wyjątkowa relacja.

Na oczach żądnych krwi widzów Koral rozpoczyna walkę z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym, aby zdobyć bogactwo i wieczną chwałę. Jak daleko będzie musiała się posunąć, aby ocalić siostrę? I kim lub czym stanie się w drodze po zwycięstwo?

Tanvi Berwah – południowoazjatycka pisarka, która zadebiutowała powieścią Potworem rodzisz się albo stajesz. Ukończyła studia na kierunku literatura angielska na Uniwersytecie w Delhi. Entuzjastka historii i przestrzeni kosmicznej. Jak sama mówi, gdyby nie brak umiejętności matematycznych, zostałaby astronautką.

Wydawnictwo Znak poleca zakup książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/potworem-rodzisz-sie-albo-stajesz-berwah-tanvi-243945?query=potworem%20rodzi

Podziel się:

Nastepne

Elly Griffiths - Puste jest piekło

czw. kwi 20 , 2023
Czy gdyby przerażająca fikcja stała się najbardziej mroczną rzeczywistością, to zakończenie byłoby już z góry przesądzone? A może istniałby choć cień nadziei, by potworny finał się nie ziścił… Dla Clare Cassidy morderstwa to chleb powszedni. Jako nauczycielka języka angielskiego w szkole średniej, specjalizująca się w twórczości autora gotyckich powieści R.M. Hollanda, co roku prowadzi zajęcia na ten temat. Ale kiedy koleżanka z pracy Clare, będąca zarazem jej najbliższą przyjaciółką, zostaje […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie